Uporządkuj pamiątki ze ślubu

Kartki otrzymane w Dniu Ślubu są piękną pamiątką, warto zadbać o to, by były przechowywane w szczególny sposób.
/ 18.05.2008 22:43

W dzisiejszych czasach niewiele osób pielęgnuje wspomnienia. Wynika to po części z tego, iż większość spraw załatwiamy przez internet bądź telefon - w większości wypadków, nawet życzenia wysyłamy przy użyciu sieci, zapominając całkowicie o tradycyjnych metodach. A szkoda...

Uporządkuj pamiątki ze ślubu

Fot. Depositphotos

W dniu ślubu otrzymaliśmy z mężem wiele przepięknych kartek z jeszcze piękniejszymi życzeniami. Przez kilka miesięcy trzymałam je w zgrabnym pudełku, do którego w każdej chwili mogłam zajrzeć. Pielęgnuję wspomnienia, oglądając po kolei każdą kartkę, czytając wszystkie słowa i przypominając sobie ten wspaniały dzień, by nigdy nie zapomnieć jak się wtedy czułam.

Dziś kolejny raz je przejrzałam i stwierdziłam, że kartki to jedna z najpiękniejszych ślubnych pamiątek i warto zorganizować dla nich jakieś szczególne miejsce. Podsuwam kilka pomysłów, mniej lub bardziej oryginalnych na przechowywanie wspomnień.

Kartoniki, pudełka
Przechowywanie kartek w pudełku lub kartoniku to najprostszy i najbardziej praktyczny sposób. Warto jednak pokusić się o wyszukanie pudła o wyjątkowym wzorze bądź samodzielne wykonanie takiego, jaki najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Najwygodniejsze są pudełka złożone z dwóch części - z czego jedna stanowi pokrywkę dla drugiej. Kartki zapakowane w ten sposób, na pewno nam się nie zniszczą ani nie zakurzą, a w każdej chwili będziemy mogli do nich wrócić.

Wstążki, sznurki
Sprawdzają się głównie wtedy, gdy większość kartek ma zbliżone wymiary. W przypadku kartek maleńkich i wielkich, możemy mieć problem z odpowiednim związaniem pakietu wspomnień. Nie zadowalajmy się byle jakim sznurkiem - wybierzmy jakiś elegancki powlekany sznur lub piękną np. satynową wstążkę w naszym ulubionym kolorze. Możemy też pokusić się o wykonanie ozdobnej kokardy - by miło się patrzyło na tak sentymentalnie spakowany komplet kartek.

Segregator
Każdą kartkę możemy również włożyć (złożoną lub rozłożoną) w oddzielną koszulkę, którą następnie wepniemy w piękny segregator. Jest to sposób bardzo wygodny i praktyczny - możemy bowiem oglądać nasze kartki, bez robienia bałaganu. Po przejrzeniu, segregator możemy ustawić na półce wśród książek czy ulubionych lektur. A może macie w domu specjalny kącik, w którym znajdują się wyłącznie wspomnienia? Nie powinno tam zabraknąć ślubnych pocztówek...

Album nie tylko do zdjęć
Tradycyjne zdjęcia zwykle przechowujemy w specjalnych albumach. Na sklepowych półkach możemy znaleźć najróżniejsze wzory i fasony, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając album przeznaczony na ślubne fotografie, wybierzmy również taki, do którego będziemy mogli wkleić nasze kartki. Zamiast tradycyjnych foliowych kieszonek, sprawdzi się tu znakomicie album z grubymi kartami, do których możemy przykleić nasze kartki i np. ładnie je opisać.

Kartki możemy przykleić stosując trwały klej do papieru lub specjalne naklejki dwustronnie przylepne przeznaczone do zdjęć. Smarujemy klejem tylną część kartki i przyklejamy do karty albumu według własnego uznania. Tak przyklejoną kartkę bez wyjmowania będziemy mogli obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Kartkę możemy dodatkowo ładnie opisać lub zostawić w takiej formie w jakiej ją przykleiliśmy - bez względu na wszystko, z pewnością będą się ładnie prezentowały.

Gablotka
Możemy też kartki wyeksponować i powiesić w miejscu w którym np. często pracujemy. Gdy w czasie przerwy spojrzymy na tak sentymentalny kolaż, z pewnością poprawi nam się nastrój. Wykonanie gablotki wymaga jednak nieco większego nakładu pracy - musimy bowiem znaleźć odpowiedniego fachowca, który wykona dla nas np. drewniany stelaż oraz szklarza, który wykona na zamówienie przeszklenie naszej gablotki. Możemy też pokusić się o zakup gotowego "mebla" - jednak w tym wypadku, będziemy potrzebowali dużo szczęścia, gdyż większość witryn jest bardzo toporna i rzadko mają one charakter dekoracyjny.

Przyczepione do tła, bądź ustawione w specjalnych przegródkach, mogą okazać się wspaniałym dopełnieniem wystroju wnętrza. Może warto to przemyśleć?

Cokolwiek jednak zrobimy, będzie cudownie jeśli będzie to spełniało nasze oczekiwania. Pewne jest też jeszcze jedno - wysiłek włożony do wykonania oprawy dla naszych wspomnień to sympatyczny sposób na spędzenie czasu, przeznaczony wyłącznie dla osób sentymentalnych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/21.06.2014 07:08
Ja najpiękniejsze zdjęcia uporządkowałam w fotoksiążce. Naprawdę dobrej jakości fotoksiążki robią w CEWE. Sama sobie zrobiłam na www.cewe.pl albo www.fotousługi.pl. Przysyłają do domu.