Ślub w plenerze 2016 - ciekawe miejsca

Tegoroczna nowelizacja prawa znacznie upraszcza procedurę zawierania małżeństw poza USC. Gdzie w takim razie wziąć ślub cywilny w plenerze? Zobaczcie kilka ciekawych miejsc!

Tegoroczna nowelizacja prawa znacznie upraszcza procedurę zawierania małżeństw poza USC. Gdzie w takim razie wziąć ślub cywilny w plenerze? Zobaczcie kilka ciekawych miejsc!

Ślub w plenerze 2015 - ciekawe miejsca

Fot. Fotolia

Młodzi ludzie coraz częściej chcą powiedzieć sobie „tak” w bajecznym miejscu. Nic dziwnego! Każdy pragnie w tak ważnym dla siebie dniu poczuć się, jak prawdziwa gwiazda.

Zobacz też: 6 pomysłów na wesele tematyczne

Prawo daje zielone światło na ślub w plenerze

Przez lata pomysłowość i inwencja polskich par była ograniczana przez polskie prawo. Do tej pory tylko w wyjątkowych okolicznościach można było zawrzeć małżeństwo poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego np. w szpitalu czy areszcie. Weszły już w życie przepisy, które znacznie ułatwiają proces udzielenia ślubu cywilnego przez urzędnika państwowego w terenie. Według nowych regulacji pary będą mogły wybrać niemal każde miejsce, gwarantujące zachowanie powagi ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Kilka pięknych miejsc na zawarcie związku małżeńskiego:

  • Na jachcie lub żaglowcu. Na przykład wraz z Premium Yachting możesz zorganizować swój ślub na jachcie lub żaglowcu, w zjawiskowej morskiej scenerii. To doskonały pomysł nie tylko dla ludzi kochających morze, naturę, żeglarstwo, ale również osób pragnących oderwać się od tradycji i sztampowych ceremonii.
  • Na plaży. W Polsce jest wiele przepięknych, szerokich plaż. My stawiamy na Świnoujście z kamienistym molo prowadzącym do białego wiatraka lub Sopot z przyległym parkiem i najdłuższym molo w Europie.
  • W parku lub ogrodzie. W Polsce romantycznych alejek nie brakuje! My stawiamy na przepiękny Ogród Japoński we Wrocławiu z milionem kwitnących drzew i krzewów!
  • W zamku. Jeśli choć jeden dzień pragniesz poczuć się jak prawdziwa księżniczka, na miejsce swojego ślubu wybierz jeden z polskich zamków. Najwięcej urokliwych miejsc znajdziesz na Dolnym Śląsku. Zamek Czocha, Książ czy Kliczków oczarują zarówno Parę Młodą, jak i gości weselnych.
  • Na stadionie. Jeśli jesteście zapalonymi sportowcami, na miejsce swojego ślubu wybierzcie sportową arenę. My stawiamy na przepiękny Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie można także zorganizować huczne wesele na kilkaset osób!
  • W kopalni. Choć kopalnia kojarzy się zwykle z miejscem mokrym i mrocznym, są miejsca w Polsce, gdzie może być bardzo romantycznie. My stawiamy na kopalnie soli w Wieliczce i w Bochni. A wiecie dlaczego? Sól wiąże się z trwałością oraz płodnością!
  • Na wsi. Wybierzcie sielski dom na wsi, najlepiej jakiś zakątek nad rzeką, w górach lub lesie. My stawiamy na Soplicowo położone w Puszczy Białowieskiej, stylizowane na dworek opisany przez Adama Mickiewicza w "Panu Tadeuszu".

Jeśli znacie inne piękne miejsca, gdzie można wziąć ślub cywilny, piszcie w komentarzach! :)

Czytaj też: Jak kupić wino na ślub?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/01.06.2016 00:28
Może być na werandach, tarasach lokali otoczonych parkiem, grodem, albo pod zasadzeniami typu drewniana altana, namiot. Jeśli ktoś boi się niepogody:) nastrój zupełnie inny, atmosfera luźniejsza, ludzie lepiej się czują na takiej imprezie:) warto powtórzyć elementy z zewnątrz - zieleń, drewno, naturalne materiały - na stołach i w stylistyce ogólnie (jak - można sprawdzić w filmach: rustykalny film ślubny nazajutrz -.facebook.pl/nazajutrzfilm )
/13.05.2016 16:54
W plener i wesele zapraszam do ...lasu. Jest naprawdę romantycznie.
/25.04.2016 16:47
My standardowo na sali weselnej, bałabym się organizować wesele na dworze, bo z pogodą bywa różnie! A na sali na głowę nikomu nie pada.
POKAŻ KOMENTARZE (5)