Polne kwiaty na ślub i wesele

Bukiety i kompozycje z polnych kwiatów idealnie wkomponują się w klimat wesel w stylu rustykalnym i eko. W sezonie wegetacyjnym od kwietnia do października nasze sady, łąki i ogrody pełne są roślin, które wdzięcznie wyglądają w ślubnych bukietach. Szafirki, konwalie, lawenda, wrzosy, rumianki, kwiaty czereśni czy nawłocie to tylko niektóre z polnych kwiatów, które możemy użyć.
/ 19.02.2013 15:41

Polne kwiaty na ślubie i weselu

Bukiety z polnych kwiatów na ślubie i weselu to jeszcze rzadkość w naszym kraju. Dalece różnią się od klasycznych bukietów z róż i hortensji. Nie mniej jednak coraz częściej moje klientki pytają o tego typu rozwiązania -  trochę szalone, niekonwencjonalne, ale jednocześnie romantyczne.

Jak skomponować ładny bukiet z polnych kwiatów?

Efekt taki uzyskamy stosując rośliny o małych kwitach i drobnych listkach.  W sezonie wegetacyjnym a dokładnie od kwietnia do października, nasze sady, łąki i ogrody pełne są roślin, które można użyć do tego typu aranżacji. Od naszej potrzeby zależy, czy chcemy utrzymać stonowane kolory, czy zaszaleć i odwzorować prawdziwą kwietną łąkę.

Kompozycjom uroku dodadzą drewniane skrzyneczki, emaliowane kubełki, metalowe koszyczki. Wszelkie naczynia, które kojarzą nam się z naturą, wiejską zagrodą.

Zobacz także: Kwiaty na wesele w hawajskim stylu

Gdy chcemy zachować jednolitą kolorystykę w odcieniach lila polecam lawendę, rozmaryn i szałwię. Ich świeże kwiaty dostaniemy od połowy lipca nawet do końca października. We wrześniu czekają na nas wrzosy, natomiast wiosną szafirki.

Biel zapewnią nam kwitnące pędy czereśni, konwalie, rumianki. Od końca sierpnia, kompozycje możemy urozmaicić rajskimi jabłuszkami. W maju i czerwcu słoneczne klimaty zapewnią nam jaskry, alchemilla oraz wilczomlecz, a latem nawłoć. Jeśli chcemy możemy także używać klasycznych gatunków kwiatów. W tym przypadku polecam zamiast zwykłych goździków i róży - ich gałązkowe odmiany.

Polecamy: Owocowe bukiety na ślub i wesele