Para młoda z dzieckiem w dniu ślubu i wesela

Jak zaplanować swój własny ślub i wesele mając już dzieci? Jak zająć się dziećmi będąc w gorączce tego wyjątkowego dnia? W dniu ślubu najważniejszymi osobami są panna młoda i pan młody. To oni znajdują się w centrum uwagi, na nich skupiony jest wzrok gości, obiektywy aparatu... Sytuacja jednak zmienia się w przypadku, gdy państwo młodzi są jednocześnie rodzicami. Jak pogodzić bycie panną młodą z byciem matką, jak pogodzić ojcostwo z weselnym szaleństwem do białego rana?
/ 08.05.2012 13:14

Na początek para młoda powinna podjąć decyzję z kim podczas przygotowań i ślubu będzie ich dziecko. Najlepiej, jeśli mogą liczyć na sprawdzoną nianię, która już zna malucha i wie, jak najlepiej się nim zająć. Oczywiście tę funkcję może również pełnić babcia, ale i ona jako matka panny młodej czy pana młodego jest bardzo ważną osobą na weselu. Na pewno chciałaby w dniu ślubu swojego dziecka w pełni uczestniczyć w ceremonii zawarcia związku małżeńskiego, cieszyć się radością nowożeńców i ładnie się prezentować, co przy opiece nad wnuczkiem może być trudniejsze.

Zobacz też: Jak szybko obliczyć koszty ślubu i wesela?

Dzieci na ślubie i weselu

Może też okazać się, że pociecha nie będzie chciała zostawić mamy nawet na chwilę, w tym przypadku warto mieć pomoc przy sobie, tak aby piękna biała suknia nie została pokryta plamami przed przyjazdem do kościoła. Jeśli dziecko nie chce zostawić mamy, nie odsyłajmy go na siłę. Pozwólmy mu uczestniczyć w makijażu, czesaniu i ubieraniu, pamiętając jednocześnie, by udało się wygospodarować troszkę czasu tylko dla siebie. By była osoba, która nakarmi, przebierze i przygotuje malucha na ten ważny dzień.

Zobacz też: Ślub w innym dniu tygodnia? Plusy i minusy

Dziecko na ślubie i weselu

Dzieci kilkuletnie mogą już w pełni uczestniczyć w ceremonii ślubnej, będąc częścią ślubnego orszaku. Wzruszająco wyglądają tacy mali mężczyźni w garniturze, z przejęciem trzymający poduszkę z obrączkami ślubnymi i małe księżniczki w wianuszku na głowie, sypiące płatki róż. Możliwość uczestniczenia w ślubie rodziców zdarza się bardzo rzadko, na pewno będzie wielkim przeżyciem zarówno dla rodziców jaki i dla ich pociech.

Zobacz też: Zbiór tekstów przysięgi małżeńskiej i wyszukiwarka USC

Dziecko na ślubie i weselu

Podczas przyjęcia weselnego mały gość powinien siedzieć razem z rodzicami na honorowym miejscu. Dobrze jest przewidzieć dla niego i dla innych dzieci osobne menu. Po obiedzie warto zadbać o animatorki, które najlepiej zorganizują czas wszystkim dzieciom. Malowanie buziek, tworzenie przeróżnych kształtów z balonów, tańce i zabawy wypełnią czas najmłodszych gości i dadzą oddech rodzicom.

Zobacz też: Koszty ślubu i wesela - szczegółowy poradnik

Dziecko na ślubie i weselu

Nocą, najlepiej, aby to niania ułożyła dziecko do snu. Panna Młoda nie będzie musiała odrywać się od zabawy. Starsze dzieci na pewno nie będą chciały zrezygnować z zabawy do białego rana.

W dniu ślubu każda panna młoda chce się poczuć najważniejszą osobą na świecie. Panna młoda - matka również może się tak poczuć. Trzeba tylko spokojnie zaplanować swój wymarzony dzień, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność dzieci.