Panna młoda i dekoracje ślubne na Wielkanoc

Co myślicie o ślubie na Wielkanoc? Każda para, która planuje lub planowała ślub wie, jak trudny jest wybór daty tej uroczystości. Kalkulujecie kiedy może być ładna pogoda, przewidujecie, który dzień tygodnia jest szczęśliwy, a który miesiąc pechowy - to normalne. Dobieracie dekoracje na ślub, kwiaty i kolor przewodni ślubu... Czym ślub na Wielkanoc różni się od zwykłego ślubu?
/ 03.04.2013 19:13

W Wielkanoc, po wielu dniach postu odbywają się pierwsze wiosenne śluby. Jest to wtedy podwójny powód do spotkania się w gronie rodziny, przyjaciół, doskonała okazja do świętowania. Oprawa tych ślubów począwszy od kolorów w stroju, poprzez tryskające energią bukiety z wiosennych kwiatów do dekoracji, może nawiązywać do wielkanocnej stylistyki.

Fascynator i bukiet: Paper Flower Art
Suknia ślubna: Centrum Mody Ślubnej Impresja Rzeszów

Bukiet i dekoracje mogą być w kolorze wylęgającego się z jajka kurczaka, delikatne wydmuszki jajek przepiórczych ich uzupełnieniem. A we włosy wepnijmy kolorowy kwiat. Dekoracje zainspirujmy którymś z motywów świątecznych, niekoniecznie zarzucając weselne stoły kurczakami i zającami. Połączmy kolor żółty ze srebrnym, szarym lub najlepiej czarnym – będzie niezwykle i elegancko. Szyku dodadzą klasyczne czarne wycinanki silhouetty z profilem pani i pana Młodego.

Papierowe dekoracje i bukiet: Paper Flower Art

Bez względu na to czy jesteśmy katolikami, protestantami czy prawosławnymi - Wielkanoc jest dla nas bardzo ważnym świętem. Wielkanocne święta mają wiele odniesień do żydowskiego święta Paschy. W pierwszy wieczór Paschy, zwany wieczorem sederowym, spożywa się w gronie rodziny uroczystą kolację, a wśród potraw jest ugotowane na twardo jajko symbolizujące odrodzenie, wyzwolenie i wiosnę.

Papierowe dekoracje i bukiet: Paper Flower Art

Zobacz też: Ubezpieczenie ślubu - co, jak i kiedy?

W chrześcijaństwie jajko wiązane jest z motywem zmartwychwstania i symbolizuje nadzieję na życie wieczne. Katolicy w koszykach mają malowane pisanki, prawosławni jajka obrane już z łupinek, bo z poświęconych rzeczy nic nie mogą wyrzucić. Polacy mają baranki z cukru, a Włosi pieką z ciasta colomby - gołębice, które tak jak jajko, są symbolem pokoju, odrodzenia i miłości.

Papierowe dekoracje i bukiet: Paper Flower Art

Podczas Wielkanocy przy odświętnie udekorowanych stołach spotykają się ludzie wielu różnych wyznań. Jedni mają kolacje sederowe, inni śniadania wielkanocne, jeszcze inni uroczyste obiady. Jednak wspólną cechą wszystkich jest chęć gromadzenia się przy stole, przeżywania ważnych chwil razem, jedząc baby, jajka, żurki czy gorzkie zioła lub warzywa maczane w słonej wodzie.

Papierowe dekoracje i bukiet: Paper Flower Art

Biżuteria: Apart

Oprócz tradycyjnych życzeń składanych podczas dzielenia się jajkiem, dla par biorących ślub w tym wiosenno-wielkanocnym czasie – sto lat młodej parze!

Biżuteria: Apart

Zobacz też: Atrakcje na ślubie i weselu 2012

Bukiet: Paper Flower Art

Fascynator i bukiet: Paper Flower Art Suknia ślubna: Centrum Mody Ślubnej  Impresja Rzeszów Biżuteria: Apart

Zobacz też: Para młoda z dzieckiem w dniu ślubu i wesela

Autor: Specjalista portalu abcslubu.pl - Bogna Trętko

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl i No Frames. Event & Wedding Agency
Fotografie: Izabela Sekuła JakMotyle.pl
Suknia ślubna: Centrum Mody Ślubnej Impresja Rzeszów
Biżuteria: Apart
Papierowe dekoracje, bukiet: Paper Flower Art, Bogna Trętko
Cupcakes: Cupcake Corner Bakery
Makijaż: Oskar Bachoń
Fryzury: Wojtek Kasprzak
Modelka: Magdalena Zawiła

Źródło: Materiały prasowe abcslubu.pl