Oryginalne bukiety ślubne - 6 trendów jesiennych

Marzysz o tym, by mieć wyjątkowy bukiet ślubny, ale boisz się, że jesienią nie ma zbyt dużego wyboru kwiatów? Każdej pannie młodej, która nie boi się przełamywania tradycji, odważnego stosowania mocnych i kontrastowych barw oraz faktur polecamy 6 jesiennych bukietów ślubnych. Będą bardzo trendy!
/ 16.09.2013 14:26

Jesienny bukiet ślubny - koralowy zawrót głowy

Czerwone korale, niczym wino, połyskujące, pełne energii to inspiracja dla pierwszego bukietu. Owoce kaliny świetnie kształtem połączyły się z jeżówką, a właściwie z jej niezwykle dekoracyjnymi środkami, bo płatki odleciały z pocałunkiem jesieni. Aromatyczna, pomarańczowa frezja i ognista krokosmia dodały całości drapieżności, zaś zapach kwiatostanów lawendy ukoi nerwy każdej panny młodej.

Zobacz też: Kwiaty na ślub – trendy 2013

Bukiet ślubny

Eva Klimek / Floral Concept Store

Jesienny bukiet ślubny w stylu XIX w.

Klasyczna forma bukietu ślubnego bardzo przypominająca XIX wieczne bukiety ślubne typu biedermeier o charakterystycznym stożkowym kształcie, tym razem w połączeniu z nowoczesnymi technikami nawijania, klejenia i nadziewania oraz oryginalnymi roślinami, takimi jak Czyściec wełnisty, Krwiściąg lekarski, Phanaelopsis, Nolina, Hoya linearis, Begonia sp., Limonium, Jarzębina, Kraspedia, Ripsalis, Peperomia, Chryzantema. Kolorystyka głównie srebrzysto-burgundowa, ale z radosnymi, żywymi akcentami.

Zobacz też: Dekoracje weselne inspirowane porami roku

Bukiet ślubny

Hubert Lamański / FlowerLand

Jesienny bukiet ślubny w ognistych odcieniach

Ognista gloriosa stonowana została jeżowcem, który tylko nieśmiało prezentuje swoje jesienne, pomarańczowe barwy. Wyraziste bordo, żółć i pomarańcz uzupełnia zwisająca zasłona w tonacji beżowo-różowej. Dopełnieniem kompozycji jest dekoracja rączki bukietu w kolorach nasyconego różu.

Zobacz też: Bukiety i ozdoby ślubne w zimowym klimacie

Bukiet ślubny

Violetta Krzaczek / Retroflexus

Jesienny bukiet ślubny - owoce kaliny i złote listki z papieru (!)

Po lecie pełnym jasnych, pastelowych barw proponujemy pełen kolorów i energii jesienny bukiet. Bazą bukietu jest celozja grzebieniasta w kilku odcieniach czerwieni i amarantu. Dookoła celozji lekko zwisają, gęsto utkane kiście owoców kaliny. Na razie jest ona jeszcze zielona, ale będzie zmieniać swą barwę aż do pierwszych przymrozków przez pomarańcz, czerwień a niektóre odmiany aż do czerni. Owoce kaliny świetnie będą się prezentować w jesiennych bukietach w każdej ze swoich odsłon.

Bukiet ślubny

Bogna Trętko / PaperFlowerArt

Do bukietu wkomponowano także czerwone trawy z drobnymi kuleczkami. Jesienne kompozycje nie muszą być suche i smutne. Proponujemy dołożenie lekkich papierowych wycinanek - w tym przypadku ażurowych liści w odcieniu żółtego złota, jak złota bywa polska jesień. Listki spływają nieregularnie z jednej strony. Dzięki zastosowaniu złotego papieru bukiet ten jest elegancki a papierowe ażurowe motywy są nadal bardzo trendy. Wykończenie złotą i żółtą wstążką dopełnia paletę jesiennych barw. Bukiet ten to pełne życia przejście pomiędzy latem a zimą.

Jesienny bukiet ślubny niczym ogród pełen niespodzianek

Wchodząc do ogrodu jesienią potrącamy makówki, które subtelnie grzechocząc kołyszą swymi szaro--zielonymi główkami. Gałęzie wiśni dające cień w lecie, tworzą teraz piękny ażur na tle szarego od chmur nieba. Czasem jednak spomiędzy obłoków przebija się słońce nasycając kolorami przyrodę, rozpromienia się królestwo nasyconej żółci i jej pastelowych odcieni. Widok tej mieszanki beżu, szarości, brązów i żółtych refleksów ukazał nam inne oblicze jesieni, tej spokojnej i romantycznej. Postanowiłyśmy się nią podzielić w naszym bukiecie ślubnym, z szarymi trawami niczym obłoki, eustomą i craspedią pełną słońca, beżami i brązami w gałązkach, patyczkach i eleganckiej zantedeschii. Nasz bukiet ślubny jest jak jesienny ogród - pełen niespodzianek.

Zobacz też: Bukiety i ozdoby ślubne z craspedią

Beata i Iza Urbańskie/ Pracownia Azea

Jesienny bukiet ślubny z lawendą - sielski i niebanalny

Jesienna propozycja bukietu ślubnego pachnie lawendą i wspomnieniem letnich łąk. W kolorze zgaszonego szafiru ostów, przydymionej zieleni traw i czarnuszki, delikatnego różu astrów oraz srebrzystego odcienia liści czyśćca wełnistego zebrano zapachy przekwitającego lata i kolory ciepłej jesieni.

Bukiet ślubny jesienny

Renata Tomków / Floredesign

Niebanalna kompozycja pasuje do dziewczyny lubiącej sielski klimat, spacery po łąkach i lasach, czego owocem mógłby być taki bukiet… trochę polny, ale też szlachetny i niedosłowny w kolorach, a roślinnie różnorodny. Jakby zebrany o poranku, kiedy jeszcze mgła spowija kolory w srebrzystą mgiełkę.

Pomysł, produkcja i realizacja sesji: zespół abcslubu.pl  Fotografie: Marcin Romański / www.marcinromanski.com  Miejsce sesji: Holiday Inn Kraków City Center/ www.hik.krakow.pl

Źródło: abcslubu.pl