Obrączki ślubne

Obrączki ślubne będą na zawsze symbolizowały głębokie uczucie. To one pozostaną, gdy minie weselny gwar i pozostaną przez następną, wspólną część życia. Są jedynym trwałym - obok pierścionka zaręczynowego - i namacalnym symbolem.
/ 27.04.2006 14:47

Obrączki ślubne będą na zawsze symbolizowały głębokie uczucie. To one pozostaną, gdy minie weselny gwar i pozostaną przez następną, wspólną część życia. Są jedynym trwałym - obok pierścionka zaręczynowego - i namacalnym symbolem. Towarzysząc małżonkom w ich codziennym życiu obrączki stanowią świadectwo wzajemnej miłości i wierności.

Aby służyły przez lata i byście byli z nich zadowoleni, powinniście wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru obrączek.

Po pierwsze: wygląd.

Tutaj niestety niezbędny jest kompromis. Mogą być skromne, klasyczne - jednokolorowe w wersji z białego lub żółtego złota, wytworne ozdobione kamieniami szlachetnymi lub nowoczesne - ascetycznie graficzne lub fantazyjnie zdobione. Należy wybrać takie obrączki, które będą podobały się wam obojgu, ale dokonując wyboru powinniście zdawać sobie sprawę z konsekwencji na przyszłość decyzji, którą podejmiecie.

Po drugie: trwałość i wygoda

Masa obrączki ma bezpośredni wpływ na jej trwałość i wygodę. Jeżeli obrączki u jednego ze sprzedawców są lżejsze od porównywalnych wzorów u pozostałych, wcale nie musi oznaczać to dobrej okazji. Może to być spowodowane tym, że obrączki są albo puste wewnątrz, albo cieńsze. Tak w jednym jak i w drugim przypadku znacznie osłabiona została wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne a także ograniczona możliwość korekty rozmiaru. Ponadto w przypadku obrączek cieńszych niż standardowe istnieje realne ryzyko skaleczenia palców podczas ich normalnego użytkowania.
Często się zdarza że pod wpływem stresu, czy dużej zmiany temperatur palce puchną i obrączki nie chcą na nie wejść lub wręcz przeciwnie przy niskiej temperaturze obrączki zaczynają się zsuwać z palców. Podczas zdejmowania miary u sprzedawcy należy brać poprawkę na temperaturę. Jeżeli jest bardzo zimno lepiej wybrać miarkę nieco luźniejszą, a jeżeli panują upały nieznacznie ciasną.

Po trzecie: kiedy zamówić

Na około trzy miesiące przed ślubem warto rozpocząć poszukiwania, odwiedzić kilka sklepów jubilerskich, aby porównać ich ofertę. Na około dwa miesiące prze planowaną uroczystością ślubną należy zamówić wybrane obrączki. Zazwyczaj czas ich realizacji trwa około 3 tygodni (w sezonie letnim nawet dłużej). Poza tym może zdarzyć się sytuacja, że zamówione obrączki okażą się za małe, lub za duże, więc dobrze jest mieć pewną rezerwę czasu, aby złożyć powtórne zamówienie

Dokonując wyboru warto przejrzeć kilka ofert i wybrać najlepszą. Czasem lepiej zapłacić trochę więcej i wybrać te, które się bardziej podobają, niż później przez wiele lat żałować złego wyboru. Te pierwsze obrączki, pobłogosławione i założone sobie nawzajem na dłonie zawsze będą przywoływać najpiękniejsze wspomnienia.

Redakcja poleca

REKLAMA