Niezapomniane weselne atrakcje

Kryzys kryzysem, ale wesele urządza się (z reguły) raz w życiu. Dla Pary Młodej będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem, jakiekolwiek by nie było. Jednak jeśli chcemy, by było niezapomniane także dla weselnych gości, musimy zadbać o coś, co je wyróżni. Firmy prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu mamy coraz więcej możliwości.
/ 10.07.2009 08:48
Kryzys kryzysem, ale wesele urządza się (z reguły) raz w życiu. Dla Pary Młodej będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem, jakiekolwiek by nie było. Jednak jeśli chcemy, by było niezapomniane także dla weselnych gości, musimy zadbać o coś, co je wyróżni. Firmy prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu mamy coraz więcej możliwości.

Zajechanie pod kościół bryczką, deszcz baloników spadających z sufitu podczas pierwszego tańca lub białe gołębie wypuszczane przez nowożeńców pod kościołem to piękne akcenty dodające uroku ślubnej uroczystości. Jednak by goście wspominali ją przez lata, potrzeba czegoś bardziej efektownego. Przedstawiamy mniej i bardziej popularne weselne atrakcje, które mogą uczynić Wasze wesele bardziej oryginalnym.

Niezapomniane weselne atrakcje

Czekoladowe lub alkoholowe fontanny
Ten apetyczny element wystroju cieszy się dużym powodzeniem na weselnych przyjęciach. Któż nie skusi się na świeżą truskawkę oblaną czekoladą? A może słodki likier w nie mniej słodkim, bo... czekoladowym kieliszku? Czekoladowe i alkoholowe fontanny to stosunkowo niedrogie urozmaicenie, zapewniające wiele smacznych doznań weselnym gościom. Można je wynająć wraz z obsługą, na przykład tutaj:
http://www.czekoladowefontanny.pl/

Oryginalny pierwszy taniec
Choć idea cieszy się coraz większą popularnością, wciąż niewiele par w naszym kraju decyduje się na ten śmiały krok. W Internecie można jednak znaleźć liczne przykłady wyjątkowego pierwszego tańca, świadczącego o dużym poczuciu humoru Młodej Pary. To propozycja dla odważnych nowożeńców, którzy dobrze się czują na parkiecie i znają swoich gości na tyle, że wiedzą, czy dobrze przyjmą takie urozmaicenie. Później wszystko zależy już tylko od możliwości i wyobraźni młodych małżonków. Co więcej, oprócz pewnego nakładu pracy jakim jest przygotowanie układu tanecznego, nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.
Oto przykłady:

 Pierwszy taniec 
 Pierwszy taniec 

 Oryginalny pierwszy taniec 
 Oryginalny pierwszy taniec Karaoke
Wiele firm zajmujących się oprawą muzyczną wesel ma w swojej ofercie także karaoke. Zajmują się tym najczęściej DJe, jednak coraz więcej zespołów muzycznych również oferuje taką atrakcję. To kolejna ciekawostka, która nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Dodatkowe koszty ponosi się tylko w sytuacji, gdy wybrany przez nas zespół weselny nie ma karaoke w swoim programie: jeśli jednak zgodzi się je zorganizować, prawdopodobnie na naszej głowie będzie zapewnienie odpowiedniego sprzętu (ekranu, rzutnika) i tekstów karaoke. Przy odrobinie zaangażowania można tego rodzaju atrakcję zorganizować samodzielnie.

Pokaz zdjęć
Podobnie jak z karaoke ma się sprawa z pokazem zdjęć. Jest to bardzo ciekawy i osobisty akcent ze strony Pary Młodej, wymaga jednak pewnego nakładu pracy z jej strony przed weselem oraz zapewnienia odpowiedniego sprzętu. Przepis na wykonanie jest prosty: potrzebny będzie laptop, rzutnik i ekran do wyświetlania (niekoniecznie, jeśli można wykorzystać ścianę), a także dużo zdjęć. Mogą to być zdjęcia dokumentujące historię związku Pary Młodej albo sięgające ich dzieciństwa. Czy będzie to kilkunastominutowy pokaz, opatrzona zabawnymi komentarzami prezentacja lub film, czy dyskretny pokaz slajdów wyświetlający się na uboczu przez cały czas trwania przyjęcia, zależy tylko od wyobraźni i chęci Pary Młodej.

Pokaz tańca: break dance, taniec brzucha, flamenco
Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju występy artystyczne, wśród których przodują pokazy taneczne. Zależnie od gustu mamy do wyboru różne rodzaje tańca: począwszy od hip-hopu i break dance, przez tańce latynoamerykańskie, aż po klasyczne. Jedną z najciekawszych propozycji jest belly dance, czyli arabski taniec brzucha. Barwny i bardzo kobiecy taniec przy niezwykłej muzyce to ciekawa odmiana w stosunku do tańców weselnych. Jeszcze ciekawszym pomysłem jest zaangażowanie w taniec Pary Młodej i/lub gości. Niezwykłą niespodzianką byłoby np. przygotowanie przez Pannę Młodą występu wraz z grupą taneczną.
Więcej na ten temat:
http://www.pokazyflamenco.pl/
http://www.artshow.net.pl/
http://www.funkrockass.pl/
http://pokaztanca.pl/

Pokazy barmańskie

To, że na weselu oprócz wódki dostępny jest także barek z „kolorowymi” alkoholami, jest już niemal standardem. Jednak można z tego standardu uczynić kolejną atrakcję, wynajmując profesjonalną obsługę, która nie tylko przygotuje dla gości wymyślne drinki, ale zaprezentuje także sztuczki rodem z pamiętnego „Koktajlu” z Tomem Cruise’m. Flair, bo tak nazywa się barmańska sztuka polegająca na widowiskowym przygotowywaniu drinków, ma wiele wspólnego z żonglerką – niejeden gość będzie patrzył z otwartymi ustami na wirujące w powietrzu butelki.
Więcej na:
http://flairfactory.pl/pl/index.html
http://www.pokazbarmanski.com/
http://speedbar.pl/
http://www.pokazybarmanskie.pl/

Pokaz fajerwerków
Wesele to uroczystość godna hucznych obchodów. Na przykład z towarzyszeniem sztucznych ogni lub salw armatnich (tak, tak, to też można zorganizować!). Pokazy fajerwerków zyskały ostatnimi czasy na popularności nie tylko jako atrakcja sylwestrowa, ale też weselna. Oczywiście nie mówimy tu o petardach wystrzeliwanych przez wujka Staszka, lecz o pokazie zorganizowanym przez profesjonalną firmę, która zapewni nam nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także bezpieczeństwo.
Pokazami fajerwerków zajmują się m.in.:
http://www.fajerwerki.net.pl/
http://www.grom-fajerwerki.pl/

Teatr ognia
To jeden z najbardziej efektownych sposobów urozmaicenia przyjęcia weselnego. Występ tancerzy igrających z ogniem w rytm energetycznej muzyki z pewnością zrobi ogromne wrażenie na gościach. Pasjonatów tańca z ogniem jest coraz więcej, nietrudno więc znaleźć grupę, która uświetni wesele swoim występem za przystępną cenę. Zanim zdecydujecie się na fire show, upewnijcie się, że właściciel lokalu weselnego nie ma nic przeciwko i może Wam wskazać miejsce, gdzie taki pokaz mógłby się odbyć.
Przykładowe grupy zajmujące się organizowaniem pokazów:
http://www.teatr-ognia.pl/
http://www.firedancers.pl/
http://www.attar.nets.pl/

Walki rycerskie
Mamy dobrą wiadomość: nie trzeba należeć do szlacheckiej rodziny, aby móc pozwolić sobie na atrakcję godną królewskiego wesela. Wystarczy odpowiednia kwota pieniędzy i trochę przestrzeni przy lokalu weselnym, by wesele uświetnił pokaz walk najprawdziwszych rycerzy. Bractw, które oferują takie pokazy, jest nadspodziewanie wiele. Kilka z nich znajdziemy pod adresami:
http://www.bractwo-rycerskie.pl/
http://www.smoczakompania.pl/
http://www.kuzniakultury.com/
http://www.plenery.pl/
http://www.bractwo.net.pl/

Urszula Skowrońska