Nauki przedmałżeńskie we Wrocławiu. Poradnik małżeński oburzył internautów

Młoda para bierze ślub kościelny. fot. Adobe Stock
O kursach przedmałżeńskich swego czasu mówiło się sporo. I choć wydawać by się mogło, że coś się zmieniło w tej sprawie, to nic z tych rzeczy. Jedna z poradni małżeńskich we Wrocławiu oferuje „ściągę” z poradami rodem z poprzedniej epoki.
/ 09.08.2018 11:51
Młoda para bierze ślub kościelny. fot. Adobe Stock

Przyszli małżonkowie, którzy chcą wziąć ślub kościelny, muszą przejść specjalny kurs. Na spotkaniach przedmałżeńskich mają szansę zdobyć lub wzbogacić swoją wiedzę na temat relacji damsko-męskich oraz funkcjonowania rodziny. Jednak, czy aby na pewno otrzymują wiedzę na miarę naszych czasów?

Kontrowersyjne kursy przedmałżeńskie

Na stronie internetowej Poradni Życia Rodzinnego z Wrocławia zamieszczone specjalne tabelki, w których w punktach opisano m.in. różnice seksualne między kobietą a mężczyzną oraz przydatne wskazówki w kontekście aktu małżeńskiego. Jak z góry zaznaczają autorzy „ściągi” dla nowożeńców, porady zostały uproszczone tak, by były jasne.

Dla kobiety współżycie jest wyrazem oddania się i miłości do męża. Dla mężczyzny współżycie „jest paliwem” napędzającym jego miłość do żony
- czytamy na stronie internetowej Poradni.

Później jest jeszcze ciekawiej. W tabelce ze wskazówkami na temat aktu małżeńskiego, kobiecie radzi się, by „oddawała się z radością mężowi”. Z kolei mąż powinien „zaspokajać potrzebę miłości do żony”. Małżonka nie powinna również zbyt często odmawiać mężowi współżycia. Natomiast mąż ma być „czuły i miły od rana”.

Jednym z ciekawszych elementów tabelki o różnicach seksualnych między kobietą a mężczyzną jest również hierarchia potrzeb obu płci. Jak czytamy na stronie Poradni, w przypadku kobiet jest to: sen, jedzenie, seks. W przypadku mężczyzn: seks, jedzenie, sen.

Ponadto kobiety cechuje „naturalna czystość - związana ze wstydliwością”. Z kolei mężczyzna musi zmagać się pokusami, takimi jak onanizm, pornografia czy zainteresowanie innymi kobietami. Popęd seksualny u kobiet opisywany jest jako niski, natomiast u mężczyzn - „nieskończony”.

Tabelki z poradami dla młodych małżonków zaczęły krążyć po internecie. Nie brakuje oburzonych. Wiele osób twierdzi, że takie przedstawianie relacji damsko-męskich powoduje ich spłycenie, a także powielanie stereotypów.

A jakie jest Twoje zdanie?

Źródło: buzz.gazeta.pl, umilowani.pl

Przeczytaj:
Konkubinat: kiedy konkubent dziedziczy po zmarłym partnerze?
Jak nazywają się poszczególne rocznice ślubu?

Redakcja poleca

REKLAMA