„Oddawaj się z radością mężowi” - radzą na kursach przedmałżeńskich we Wrocławiu

O kursach przedmałżeńskich swego czasu mówiło się sporo. I choć wydawać by się mogło, że coś się zmieniło w tej sprawie, to nic z tych rzeczy. Jedna z poradni małżeńskich we Wrocławiu oferuje „ściągę” z poradami rodem z poprzedniej epoki.
/ 5 miesięcy temu
Młoda para bierze ślub kościelny. fot. Adobe Stock

Przyszli małżonkowie, którzy chcą wziąć ślub kościelny, muszą przejść specjalny kurs. Na spotkaniach przedmałżeńskich mają szansę zdobyć lub wzbogacić swoją wiedzę na temat relacji damsko-męskich oraz funkcjonowania rodziny. Jednak, czy aby na pewno otrzymują wiedzę na miarę naszych czasów?

Kontrowersyjne kursy przedmałżeńskie

Na stronie internetowej Poradni Życia Rodzinnego z Wrocławia zamieszczone specjalne tabelki, w których w punktach opisano m.in. różnice seksualne między kobietą a mężczyzną oraz przydatne wskazówki w kontekście aktu małżeńskiego. Jak z góry zaznaczają autorzy „ściągi” dla nowożeńców, porady zostały uproszczone tak, by były jasne.

Dla kobiety współżycie jest wyrazem oddania się i miłości do męża. Dla mężczyzny współżycie „jest paliwem” napędzającym jego miłość do żony
- czytamy na stronie internetowej Poradni.

Później jest jeszcze ciekawiej. W tabelce ze wskazówkami na temat aktu małżeńskiego, kobiecie radzi się, by „oddawała się z radością mężowi”. Z kolei mąż powinien „zaspokajać potrzebę miłości do żony”. Małżonka nie powinna również zbyt często odmawiać mężowi współżycia. Natomiast mąż ma być „czuły i miły od rana”.

Jednym z ciekawszych elementów tabelki o różnicach seksualnych między kobietą a mężczyzną jest również hierarchia potrzeb obu płci. Jak czytamy na stronie Poradni, w przypadku kobiet jest to: sen, jedzenie, seks. W przypadku mężczyzn: seks, jedzenie, sen.

Ponadto kobiety cechuje „naturalna czystość - związana ze wstydliwością”. Z kolei mężczyzna musi zmagać się pokusami, takimi jak onanizm, pornografia czy zainteresowanie innymi kobietami. Popęd seksualny u kobiet opisywany jest jako niski, natomiast u mężczyzn - „nieskończony”.

Tabelki z poradami dla młodych małżonków zaczęły krążyć po internecie. Nie brakuje oburzonych. Wiele osób twierdzi, że takie przedstawianie relacji damsko-męskich powoduje ich spłycenie, a także powielanie stereotypów.

A jakie jest Twoje zdanie?

Źródło: buzz.gazeta.pl, umilowani.pl

Przeczytaj:
Konkubinat: kiedy konkubent dziedziczy po zmarłym partnerze?
Jak nazywają się poszczególne rocznice ślubu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Nie wiem jak innym się trafiło, ale my dobrze wspominamy nauki przedmałżeńskie we Wrocławiu. Niby normalny program ale kompetentni ludzie, fajna atmosfera i super kawa. To prowadzą kapucyni i zachęcają do czynienia dobra w dniu ślubu. Spodobało nam się i polecamy.
/5 miesięcy temu
może brzmi to staroświecko, ale trochę prawdy w tym jest-zarówno mężczyzna jak i kobieta mają potrzeby psychiczne i seksualne, które starają się zaspokoić w związku.jeśli się nie uda, to z czasem związek się sypie i rozpada.małżeński czy nie. dla faceta zazwyczaj seks jest ważniejszy niż dla kobiety, ot, biologia po prostu.i nie chodzi mi o to, że kobieta ma być niewolnicą na usługach swojego partnera/męża.bywa, że babki nie zdają sobie sprawy, że dla niego TO jest ważne i zaniedbują tę sferę życia.a faceci często nie zdają sobie sprawy, że kobieta potrzebuje czułości, komplementów itp.- dla nas kobiet to oczywiste, dla nich niekoniecznie.
/5 miesięcy temu
Co za bzdury! A kobieta to co seksu nie potrzebuje ... ma się oddawać. Co my w średniowieczu żyjemy?! Stawiajmy kobietę i mężczyznę na równi. Całe szczęście coraz częściej się o tym mówi. Ale jak widać nie wszędzie ...
POKAŻ KOMENTARZE (1)