Najnowsze trendy ślubne

Światowe trendy ślubne 2011 to przede wszystkim rustykalny szyk, całe mnóstwo detali i tony kreatywności. Śluby na powietrzu są niemal wymogiem, podczas gdy te w pomieszczeniach (czy to kościołach, czy urzędach), odchodzą na razie w zapomnienie. Odkryj z nami największe trendy ślubne 2011!
/ 26.06.2012 06:05

Światowe trendy ślubne to przede wszystkim rustykalny szyk, całe mnóstwo detali i tony kreatywności. Śluby na powietrzu są niemal wymogiem, podczas gdy te w pomieszczeniach (czy to kościołach, czy urzędach), odchodzą na razie w zapomnienie. Odkryj z nami największe trendy ślubne!

Ładne i proste dekoracje
Po modzie na wesela z ogromnymi, obfitymi aranżacjami kwiatowymi, pojawia się trend, w którym w roli głównej występują małe i proste kompozycje. Miejsce okrągłych stołów zajmują długie, elegancko nakryte. Powód? Długie stoły podkreślają i uwydatniają dekoracje, przede wszystkim jednak są wspomnieniem dawnych czasów, kiedy to były częścią rodzinnych uroczystości. Najmocniejsze trendy: użyj polnych kwiatów, wykorzystaj materiały z odzysku – małe szklane słoiczki, puszki po herbacie, wykreuj elegancję w stylu ECO i rustykalny klimat na swoim przyjęciu. Będzie oryginalnie i elegancko.

Śluby i przyjęcia na powietrzu
Pogodę trudno przewidzieć, jedak śluby i przyjęcia na powietrzu to jeden z najwyraźniej widocznych trendów ślubnych 2011. Wszystko dlatego, że przyjęcia na zewnątrz są inne, ciekawe i naturalnie relaksujące. Jeżeli tylko macie taką możliwość, zachęcamy do organizacji ślubu i przyjęcia na powietrzu. Należy jednak pamiętać o planie B, na wypadek gdyby deszcz chciał przeszkodzić w zabawie.

Powrót do przeszłości
Moda z przeszłości powraca, z nią wszystkie cechy stylu vintage. Włączanie do przyjęcia nowoczesnych elementów, mających historyczne korzenie, to wiodący trend ślubny. Małe prezenty dla gości z historyczną nutą (stare, tradycyjne marki będą mile widziane), wesela tematyczne, w których dominują elementy przeszłości, odnowiona i odpowiednio dopasowana suknia ślubna po mamie albo nawet po babci, włączenie zdjęć ślubnych rodziców lub dziadków do dekoracji przyjęcia, wykreowanie atmosfery nostalgicznego romansu - to zawsze miłe i bardzo, bardzo „trendy” pomysły.

Szczegóły, szczegóły, szczegóły
Na nie zawsze zwracamy uwagę jednak teraz są ważniejsze niż kiedykolwiek! Nawet najmniejszy szczegół ślubu i przyjęcia nie powinien zostać pominięty i ujść naszej uwagi, każdy drobiazg powinien być zaplanowany. Jeżeli nie macie czasu na drobiazgi, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie konsultanta ślubnego (zapraszamy na www.cracowweddings.com). Konsultant pomoże przekształcić ślubne marzenia w rzeczywistość.
Stół z tortem ślubnym będzie centralnym miejscem przyjęcia, winietki na stołach powinny być nietypowe, oryginalne, krzesła - posiadać jakiś specjalny, odpowiedni do dnia ślubu akcent, paleta kolorów na ślubie i przyjęciu powinna być bardzo starannie przemyślana… Jednym słowem należy pomyśleć o wszystkich małych detalach, to one złożą się na całość niezapomnianego przyjęcia weselnego.

DIY – Do It Yourself czyli ZTS – Zrób To Sam
ZTS – Zrób To Sam, to idea absolutnie na czasie, w przypadku przyjęć 2011 to jeden z najmocniejszych trendów, nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale także dlatego, że nie ma nic bardziej osobistego od włączenia do ślubu i przyjęcia własnoręcznie wykonanych elementów, zrobionych przez parę młodą.

Stara szkoła fotografii
Styl fotografii ślubnych również zaczyna nabierać cech vintage, najmodniejsze są albumy ślubne przypominające te z lat siedemdziesiątych. Udrapowane materiały jako tło fotografii panny młodej i pana młodego, oraz gości, to najnowszy trend ślubnych fotografii. Z łatwością można zorganizować takie miejsce na swoim przyjęciu weselnym, to bardzo proste i może dostarczyć wszystkim wiele radości.

Proste, ale wyszukane menu
Trendy ślubne pokazują, że śluby będą proste, ale piękne (wyszukane), to samo dotyczy również menu. Tradycyjne potrawy przygotowane i podane w bardzo nowoczesnym stylu – to sposób, aby osiągnąć taki efekt. Podanie lemoniady, ciasta drożdżowego i kolorowej herbaty, w bardzo oryginalny i wyszukany sposób, to zdecydowanie bardzo dobry trend.

Torty weselne w stylu rustykalnym
Torty ślubne będą nadal wysokie i eleganckie, ale muśnięte tradycyjnym szykiem z dawnych lat. Sztuczne kremy zostają wymienione na pyszne, naturalne, maślane kremy, a duże cukrowe kwiaty zastępują kwiaty naturalne, owoce lub po prostu wesołe ozdoby. Wyraźnym i ważnym trendem jest duży stół na tort weselny – powinien być piękny i odpowiednio wyeksponowany na przyjęciu.

Na podstawie stylishweddingideas.com

Artykuł pochodzi z : www.cracowweddings.com