Moda na ślub tematyczny

Coraz częściej wiele par odchodzi od tradycyjnego ślubu czy przyjęcia weselnego i decyduje się na coraz bardziej popularny ślub tematyczny. Pomysł ten często wywołuje mieszane uczucia – od niechęci po wielki entuzjazm.
/ 12.10.2013 07:28

Coraz częściej wiele par odchodzi od tradycyjnego ślubu czy przyjęcia weselnego i decyduje się na coraz bardziej popularny ślub tematyczny. Pomysł ten często wywołuje mieszane uczucia – od niechęci po wielki entuzjazm.

Odzwierciedla on zwykle naszą osobowość, nasze zamiłowania, a także pragnienie zorganizowania niepowtarzalnego ślubu, który na długo zapadnie w pamięci. Ślub tematyczny jest znakomitym rozwiązaniem dla par szukających oryginalności, dla których tradycyjny ślub i przyjęcie weselne kojarzy się z monotonnością i brakiem kreatywności. Wystarczy tylko użyć wyobraźni, aby dzień waszego ślubu był wyjątkowy w całym tego słowa znaczeniu.

Moda na ślub tematyczny

Jest wiele pomysółw na ślub tematyczny. Wiele zależy też od miejsca ceremonii czy przyjęcia, a także naszego budżetu. W przypadku ograniczonego budżetu, możemy poprosić znajomych i rodzinę do pomocy w przystrojeniu sali oraz w przygotowaniu dekoracji i rekwizytów. Jednakże ta opcja często idzie w parze ze stresem i nie do końca efekt jest taki, jaki oczekiwaliśmy. Musimy ponadto pamiętać, iż harmonia w doborze kolorów, muzyki i dekoracji odgrywa niezwykle ważną rolę. Dlatego też wiele par decyduje się na wynajęcie firm, specjalizujących się w tego typu uroczystościach. Począwszy od firmy, która zajmie się dekoracją miejsca, po fimę zajmującą się oświetleniem i nagłośnieniem. Firmy zajmujące się dekoracją, często również świadczą usługi reżyserom filmowym oraz teatralnym.

Najważniejszymi elementami do udekorowania są niewątpliwie sufit i podłoga. Nie chcielibyśmy przecież, by magiczną atmosferę przyćmił niepasujący kolorem i wzorami dywan lub odpryskująca farba na suficie. Ściany również można przystroić fabrykantami lub odpowiednimi dekoracjami.

Moda na ślub tematyczny

Organizując uroczystość, wiele osób nie zastanawia się, jak kluczową rolę odgrywa odpowiednie naświetlenie. To właśnie oświetlenie nadaje miejscu nastrój i atmosferę. I tak na przykład w przypadku przyjęcia o tematyce zimowej, światło powinno byc zimne, biało-niebieskie. W przypadku przyjęcia na zamku, oświetlenie powinno być przyciemnione, zbliżone do światła pochodni i świec. Dobrze dobrana sceneria i oświetlenie to gwarancja niepowtarzalnych zdjęć ślubnych, które są pamiątką na całe życie.

Zanim jednak podejmiemy się organizowania ślubu tematycznego, musimy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań, które pomogą nam wybrać wspólną tematykę, np. gdzie lubicie spędzać wakacje, jaki jest wasz ulubiony kolor, wasze hobby, ulubiona pora roku, film, książka itd. Kiedy już znajdziecie wspólne zainteresowanie, wtedy można przejść do realizowania waszych marzeń.

Często ślub tematyczny jest doskonałym rozwazaniem dla par, które z różnych powodów nie mogą zorganizować ceremonii w ich wymarzonym miejscu. I tak na przykład, osoby marzące o ślubie na plaży, w kosmosie, w egzotycznym kraju lub w odległej przeszłości, mogą zrealizować swoje marzenia dzięki odpowiednio dobranej tematyce i scenerii.

Do najpopularniejszych tematów bez wątpienia należą:

Średniowiecze – to pomysł dla miłośników epoki średniowiecza, zamków, turniejów rycerskich itp. Pomysłów na ślub w oprawie średniowiecznej jest wiele. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zorganizować ceremonię na zamku z prawdziwą ucztą staropolską. Niestety ten pomysł wiąże się z dodatkowymi kosztami – wynajęcie zamku, a także dojazd nowożeńców i gości. Dla osób szukających tańszej alternatywy, znakomitym rozwiaząniem będzie udekorowanie miejsca przyjęcia nawiązującego do średniowiecza. Możemy zacząć od zaprojektowania zaproszeń, zamówienia tortu w kształcie zamku, przystrojenia ścian, stołów w duchu średniowiecza, przygotowanie uczty staropolskiej, a także przemyślenie strojów dla państwa młodych oraz gości. Możecie również zaplanować turniej rycerski, jako jedną z atrakcji wieczoru.

Moda na ślub tematycznyModa na ślub tematyczny

Lata 20 – przyjęcie o tematyce lat dwudziestych nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy wystrój w stylu Art Deco, inspiracja filmem lub książką Wielki Gatsby, pióropusze na stołach, muzyka jazzowa, stroje nawiązujące do lat 20-tych.

Moda na ślub tematyczny

Baśń z tysiąca i jednej nocy – czyli ślub o tematyce arabskiej. Głównym motywem wystroju będzie bogata kolorystyka, dekoracje zainspirowane Dalekim Wschodem, kolorowe materiały przystrojone biżuterią zwisające z sufitu aż po podłogę, talerze z potrawami z Dalekiego Wschodu, czekoladowe monety dla gości, tancerki wykonujące taniec brzucha, a także odpowiednia muzyka i stroje.

Moda na ślub tematyczny

Moda na ślub tematyczny

Kraina śniegu – dominującymi kolorami będzie zdecydowanie biel, srebro i odcienie niebieskiego. połyskujące biało-niebieskie lampki, krzesła przystojone w białe pokrowce przewiązane srebrną kokardą, drzewka przystrojone w sztuczne płatki śniegu, dekoracje stołu w kszatłcie płatków śniegu, tort nawiazujący do zimy.

Moda na ślub tematyczny

Nad morzem – tematyka morska jest idalnym pomysłem na ślub zimą. Dekorując miejsce przyjęcia w motywy plaży oraz oceanu, nadamy mu niezywkle ciepłą i letnią atmosferę. Kolorem dominującym będą odcienie niebieskiego. Możemy zacząć od tworzenia dna morskiego używając materiał w ciemnym niebieskim kolorze, przechodzącym w odcień błękitu oraz turkusu. Materiał możemy przystroić w owoce morza, ryby, rafę koralową, muszelki itp. Używając wyobraźni, możemy stworzyć bezludną wyspę, drzewa palmowe, piaszczystą plażę, statek piracki, latarnie morską i wszytsko to, co kojarzy nam się z tematyką morską. Zaproszenia, tort oraz udekorowanie stołów powinny również nawiązywać do tematyki morskiej.

Moda na ślub tematyczny

Moda na ślub tematyczny

Moda na ślub tematyczny

Motylki – są równie romantycznym, ale bardziej subtelnym akcentem aniżeli serduszka czy kwiaty. Można nimi przystroić zaproszenia ślubne, tort, stoły, a także włosy czy sukienkę. Motylki mogą również zdobić pokrowce na krzesła oraz tiule zwisające z sufitu.

Moda na ślub tematycznyModa na ślub tematyczny

Moda na ślub tematycznyModa na ślub tematyczny

Kraj kwitnącej wiśni – tematyka nazwiązujaca do Japonii. Kolorem dominującym będzie róż. Zaletą ślubu o tematyce wiśniowej jest prostota i świeżość. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kolorystyki. Stoły można udekorować wazonami z gałązkami kwiatów wiśni. Jako dodatki możemy wykorzystać japońskie wachlarze, świece z motywami azjatyckimi, tort przystrojony w kwiaty wiśni.

Moda na ślub tematycznyModa na ślub tematycznyModa na ślub tematyczny

To tylko kilka z wielu pomysłów na oryginalny ślub waszych marzeń. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i kreatywności. Najważniejszą jednak zasadą jest harmonia. Wszystko musi ze sobą współgrać, każdy najmniejszy element. Chcąc uniknąć tandety musimy pamiętać o złotej zasadzie – czym mniej, tym lepiej. Ślub tematyczny należy też planować o wiele wcześniej, aniżeli ślub tradycyjny, z racji tego, iż pochlania on o wiele więcej czasu i pracy. Wysyłając zaproszenia ślubne, warto zachęcić gości do doboru odpowiedniego stroju, w zależności od tematyki. Jednakże nie możemy oczekiwać, iż każdej z zaproszonych osób ten pomysł się spodoba. Ważne aby wam się podobało i abyście się czuli w tym wyjątkowym dla was dniu szczęśliwi. Marzenia są po to by je spełniać!