Kwiaty na ślub – trendy 2013

Jakie kwiaty na ślub wybrać w sezonie ślubnym 2013? Dla kochających klasykę wybór jest prosty, ponieważ białe półkuliste kompozycje nigdy nie wyjdą z mody - to klasyka w najlepszym wydaniu. Na podążających za nowymi trendami czekają natomiast kolorowe niespodzianki i nietypowe rozwiązania. Poznaj kwiatowe trendy na sezon ślubny 2013.
/ 14.03.2013 15:47

Kwiaty na ślub – trendy 2013

Butonierki tematyczne

Czy zastąpią tradycyjne, kwiatowe wzory - raczej nie. Ale już teraz butonierki tematyczne podbijają serca panów na Zachodzie oraz z przytupem wkraczają do Polski. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie widzą się z kwiatem w klapie. To dobry sposób, aby dyskretnie i z klasą zaprezentować swoją pasję czy hobby.

butonierki osobiste

fot. Lidia Skuza Photography

Piwonie i ...

Wśród kwiatów królować będą piwonie, a jako dodatki eszewerie, rojniki, karczochy, craspedia i bawełna. Dzięki możliwości przechowywania kwiatów piwonii, możemy na nie liczyć od października do wczesnego sierpnia. Dostępne w coraz szerszej gamie kolorystycznej od żółtej po czerwoną i koralową.

róże

fot. Kwiatowa Manufaktura

Zobacz też: Piwonie w dekoracjach ślubnych, bukietach i na stołach

Zielone sukulenty

Nowoczesne kwiaciarnie i pracownie dekoracji odchodzą od tradycyjnej zieleni ciętej na rzecz nowatorskich rozwiązań. Sukulenty świetnie się sprawdzają w tym przypadku: zachowują świeżość przez wiele godzin mimo braku dostępu do wody, dzięki gładkim listkom świetnie komponują się z innymi gładkimi fakturami i dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Zielone sukulenty

fot. Kwiatowa Manufaktura

Słoneczny kwiat

Dla odważnych i nieprzesądnych młodych par polecam słoneczną craspedię - sprawdzi się na ślubach wiosennych, letnich i jesiennych. Nowym trendem z Zachodu są także tzw. „róże angielskie” to nic innego jak róża w pełnym rozkwicie, która bardziej przypomina taką zerwaną z ogrodu niż kupioną w kwiaciarni.

słoneczny kwiat

fot. Kwiatowa Manufaktura

Zobacz też: Bukiety i ozdoby ślubne z craspedią

W stylu eko i boho

Gdy zależy wam na uroczystości bez zadęcia, za to pełnej luzu, śmiało możecie postawić na styl eko i boho. Obydwa style stawiają na wykorzystanie naturalnych elementów w dekoracjach. Szklane słoiczki, ozdobne puszki, drewniane skrzyneczki, mech i inne „dary lasu” można skompletować samemu i stworzyć niepowtarzalne dekoracje. W tego typu aranżacjach świetnie sprawdzi się bawełna (dostępna cały rok w formie suszonej) oraz gęsto ułożona gipsówka.

eko i boho

fot. Kwiatowa Manufaktura

Kwiaty w plenerze

Jeśli postawimy już na naturalność i dużą dozę osobistych elementów na ślubie, możemy pomyśleć o niepowtarzalnym miejscu ceremonii. Polskie prawo mówi, iż jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może zgodzić się na udzielenie ślubu  poza urzędem. Wybierając tę opcję, warto pomyśleć o ślubie na świeżym powietrzu. Pomoc konsultanta ślubnego w jego organizacji będzie nieoceniona, ponieważ śluby plenerowe pełne są niespodzianek.

plener

fot. Kraina Ślubów i Non Sto Photo

Różany deszcz

Po magicznym „tak” warto uczcić ten moment obsypując młodą parę świeżymi płatkami róż, przygotowanymi w misach czy ozdobnych rożkach. Płatki prezentują się efektownie na zdjęciach, nie wpadają w przeróżne zakamarki sukni i garnituru jak ryż i monety.


deszcz róż

fot. Tomasz Knapik jastalfotogrupa.com

Zobacz także: Bukiety i ozdoby ślubne z róż gałązkowych

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA