Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest wcale łatwy dla przyszłego Pana Młodego. Zazwyczaj jest ogromny wyzwaniem, mając na uwadze, że stanowi on niezwykły obiekt dla przyszłej narzeczonej.
/ 30.08.2010 15:05
Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Najlepiej kieruj się gustem swojej wybranki, jeżeli nosi dużo błyskotek jest tzw. „sroczką” pierścionek powinien być widoczny i świecący. Dla skromnej dziewczyny, która nie preferuje ozdób, zakup skromny pierścionek z małym oczkiem.

Sprawdź również jaki rodzaj biżuterii lubi, złoto, białe złoto, srebro a może tytan. Jaki styl i wielkość będzie pasować do jej dłoni? Pytań nasuwa się mnóstwo jednak musisz na nie znać odpowiedź, aby wybór waszego symbolu narzeczeństwa był trafiony.

Rozmiar pierścionka

Na samym początku musisz poznać rozmiar pierścionka swojej przyszłej narzeczonej. O pomoc poproś jej koleżankę, która weźmie pomiar na swojej dłoni lub dokładnie go odrysuje. Możesz również wykraść ukochanej pierścionek, nie zapomnij jednak go potem zwrócić. Jeżeli twoja ukochana ma małą dłoń wybierz drobny pierścionek przy większej wybierz taki aby był do niej proporcjonalny

Kamień szlachetny

Nie kupuj pierścionka z perłą i rubinem, perły symbolizują łzy a rubiny kroplę krwi. Najlepiej sprawdzi się brylant, który jest najlepszymi przyjacielem kobiety, a jak wiadomo z przyjaciółmi warto utrzymywać dobre kontakty. Możesz również zawierzyć astrologii i znaczeniu jakie niosą za sobą kamieni np.:

  • granat symbolizuje stałość,
  • ametyst symbolizuje szczerość,
  • akwamaryn symbolizuje odwagę,
  • diament symbolizuje czystość,
  • szmaragd symbolizuje powodzenie,
  • rubin symbolizuje miłość,
  • szafir symbolizuje mądrość,
  • opal symbolizuje nadzieję,
  • turkus symbolizuje harmonię.

Zobacz także: Niezwykła moc kamieni

Jeśli w rodzinie jest klejnot rodzinny przekazywany z pokolenia na pokolenie nie masz się nad czy zastanawiać, będzie on doskonałym wyborem.

Ile wydać na pierścionek?

Wszystko zależy oczywiście od zasobności Twojego portfela. Jeżeli jest on gruby możesz sobie pozwolić na pierścionek z białego złota a nawet z platyny z bardzo kosztownym kamieniem. Jednak pamiętaj, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze lecz miłość. Jeżeli weźmiesz pod uwagę gust i styl swojej ukochanej pierścionek nie będzie musiał być z najwyższej półki. Ważne abyś przy wyborze kierował się sercem a Twoja ukochana na pewno to doceni.

Pamiętaj, że właściwy wybór pierścionka zaręczynowego oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery niewątpliwie wywołają radość i uśmiech na twarzy Twojej narzeczonej.

Zobacz także: Rozmiar pierścionka zaręczynowego

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/18.11.2013 17:23
mój pogląd na pierścionek jest taki: na pewno skromny ale szykowny. ale przede wszystkim ma być dany z serca!
/08.11.2013 11:01
Mój narzeczony oświadczył mi się w święta Bożego Narodzenia :) Osobiście twierdzę, że jeśli kochasz to chociażby pierścionek był z plastiku to nie będzie miało większego znaczenia:) Na dowód tego zobaczcie mój - znalazłam taki sam przypadkiem jak szukałam biżuterii w sieci. http://lipgold.pl/zloty-pierscionek-zareczynowy-z-szafirem-i-bialymi-cyrkoniami---swarovski-elements.html
/05.06.2013 00:12
Mnie narzeczony dał pierścionek w romantyczny sposób. Byliśmy w ulubionej restauracji na Wilanowie - Villa Nuova, siedzieliśmy przy stoliku i patrzyliśmy sobie w oczy, a potem zapytał czy chcę zostać jego żoną. Pierścionek nie ma takiego znaczenia jak atmosfera.
POKAŻ KOMENTARZE (9)