Jak udekorować ślub i wesele balonami

Jak udekorować ślub i wesele balonami

Balony nie należą do najdroższych ozdób i zazwyczaj taką dekorację można wykonać samodzielnie. Na rynku są również wyspecjalizowane firmy dekoratorskie, które przygotują dla Was takie ozdoby. Można u nich zamówić girlandy z balonów, dekoracyjne słupy czy nawet całe bramy. O kolorystyce oczywiście decydujecie sami.
/ 15.07.2010 10:16
Jak udekorować ślub i wesele balonami

Dekoracje z balonów

Dekoracje z balonów do niedawna jeszcze bardzo popularne, obecnie nie są tak często widywane na ślubach i weselach. Jeśli się już pojawiają to raczej w formie zabawek dla dzieci, na patykach czy imitując kształtem rozmaite zwierzęta. Dzieci uwielbiają balony i jeśli na weselu bawią się również najmłodsi dobrze jest mieć w zapasie kilka sztuk. Są oczywiście pary, które nadal decydują się na dekorację balonową. Ważne jest, aby taka dekoracja pasowała do wybranej przez nas sali i żeby została wykonana ze smakiem.

Balony wypuszczane w niebo

Najciekawszy i zarazem najładniejszy efekt dają balony wypuszczane w niebo. Można to wykorzystać, kiedy Para Młoda wychodzi z kościoła. Przed nimi pojawia się wielki prezent (pudło o imponujących gabarytach) z zaskakującą niespodzianką. Otwierają go, a w niebo wylatuje sto baloników. Jeszcze efektowniejsze będzie wypuszczenie w niebo np. tysiąca balonów. Taką ilość trudno pomieścić w pudle, ale w tym celu stosuje się specjalne siatki. Para Młoda trzyma za jeden koniec i wspólnymi siłami rozplątuje węzeł, uwalniając setki balonów. 

Pamiętajcie, że żeby balony poleciały wysoko do góry muszą być napełnione helem. Jednorazowe butle z helem do napełnienia 30 baloników to koszt średnio ok. 150 zł, butle napełniające 50 balonów kupicie za ok. 200 zł. Wypożyczenie butli z helem jest często bardziej opłacalne, bo płaci się za zużycie. przykładowa cena wypożyczenia to, np. 0,50 gr za dobę plus opłata za hel od 32 zł do 62 za 1m3. Często płaci się również kaucję ok. 600 zł, która jest zwracana po oddaniu butli.

Zobacz też: kolekcję sukien ślubnych marki Cymbeline na sezon 2010

Balony jak cukierki

Balony można również umieścić w błyszczącej, ozdobnej foli i uformować kształt cukierka. Pomysłów gdzie je zamknąć z pewnością nie zabraknie. Takie balony do wypuszczenia w niebo można zamówić u profesjonalnej firmy, można również spróbować przygotować samodzielnie. Na rynku są firmy od których można pożyczyć butlę z helem, a wielkie pudło zawsze można zdobyć od firmy sprzedającej meble.

Przeczytaj: Jak urządzić ślub humanistyczny

Wybuch balonowy

Podczas pierwszego tańca oprócz modnych baniek mydlanych, można zorganizować wybuch balonowy. Specjalny balon, w którym zamknięte są malutkie baloniki umieszczony jest na suficie tuż nad głowami Pary Młodej. W kulminacyjnym momencie osoba odpowiedzialna łączy baterie, które już wcześniej zostały kabelkami przyczepione do balonu, następuje eksplozja i na tańczącą parę spada balonowy deszcz.

Uwaga! Nie wszyscy lubią "pękające" balony. Są osoby, które są wyjątkowo wrażliwe na ten dźwięk. Zdarza się także, że zwierzęta bardzo nie lubią tego typu atrakcji.

Dekoracje z balonów czy niespodzianki z ich użyciem to efektowny i tani sposób na ozdobienie własnego ślubu i wesela, zwłaszcza jeśli zajmiemy się tym sami. Niesłusznie kojarzą się nam wyłącznie z epoką PRL-u lub sylwestrem w remizie strażackiej. Współcześnie mamy mnóstwo gustownych możliwości dekoracji przy pomocy balonów, a także dużą dostępność ich rodzajów. Na rynku są dostępne balony o rozmaitych kształtach, np. postaci Panny Młodej i Pana Młodego, oraz w modnych kolorach. Jeśli sami nie czujecie się na siłach możecie zlecić zrobienie takiej balonowej oprawy firmie dekoratorskiej.