Dekoracja sali weselnej – jak udekorować ją bez kwiatów?

Sala weselna fot. Adobe Stock
Dekoracja sali weselnej bez kwiatów? Choć brzmi to dziwnie, to jest jak najbardziej prawdziwe. Co więcej – prezentuje się genialnie! Zobacz, o co chodzi!
Wioletta Górecka / 09.10.2018 22:44
Sala weselna fot. Adobe Stock

Jeśli ślub, to kwiaty – a ściślej, mnóstwo kwiatów. Bukiet dzierżony przez pannę młodą, świadkowe i druhny, dekoracje kwiatowe na masce samochodu nowożeńców, w kościele lub Urzędzie, a także na sali weselnej...Gdzie nie spojrzeć, tam kwiaty! Młodzi dostają je również od gości weselnych.

Wydawałoby się więc, że kwiaty są tak nieodłącznym elementem ślubu i wesela, że nie da się bez nich obejść. Od jakiegoś czasu w modzie ślubnej panuje jednak nowy trend: na dekorację sali weselnej bez użycia kwiatów! Czy taki pomysł ma szanse przyjąć się na stałe?

Dekoracja sali weselnej bez kwiatów – o co w tym chodzi?

Organizacja ślubu i wesela to potężne przedsięwzięcie, odczuwalne szczególnie dla stanu konta nowożeńców. Najdroższe są stroje pary młodej, a także wynajęcie sali weselnej wraz z cateringiem i dekoracją. Minimalizowanie kosztów organizacji jest jak najbardziej możliwe, jednak nie wszyscy wiedzą, na czym oszczędzić w taki sposób, by uroczystość nie straciła na uroku i jakości.

Ile naprawdę kosztuje organizacja ślubu i wesela?

Wraz z biegiem czasu unowocześnianiu ulegają różne sfery życia, w tym także organizacja ślubów i wesel.

Niewielkie uroczystości w gronie najbliższych (a nawet obiady, zamiast wesela) coraz częściej wypierają ogromne przyjęcia dla setek gości, panny młode ubierają się skromnie, ale z klasą, a w podróż poślubną nowożeńcy udają się nawet kilka miesięcy po ślubie. Zmienia się także trend związany z muzyką na ślubie. Niejeden raz klasyczny marsz weselny zastępowany jest przez nowoczesne aranżacje.

Modyfikacje nie ominęły także dekorowania sal weselnych. Choć trudno to sobie wyobrazić, nie każdy decyduje się na przystrajanie ich kwiatowymi dekoracjami! Zamiast tego, na stołach, ścianach i przy wejściu pojawiają się inne ozdoby:

 • lampiony
 • mini fontanny
 • sztuczne roślinki
 • figurki
 • wstążki
 • balony
 • kompozycje z kamieni ozdobnych.

Takie posunięcie, choć dla wielu wydaje się kontrowersyjne, ma jednak wiele zalet:

 • Minimalizuje koszty – koszt kwiatów to często nawet kilkaset złotych!
 • Chroni środowisko - czy wiesz, ile kwiatów musi zostać ściętych, by udekorować jedną salę? 
 • Generuje mniejszy bałagan - kwiaty po jednej nocy trzeba przecież wyrzucić
 • Dba o alergików - w końcu na różnego rodzaju rośliny wiele osób ma uczulenie
 • Wrażenie ładu i porządku - płatki i liście kwiatów zwykle osypują się, tworząc nawet plamy na obrusach czy ubraniach. 

Nowoczesność i odchodzenie od tradycji nie ominęły także sposobów na organizację ślubów i wesel. To wasz wyjątkowy dzień, dlatego niech wygląda tak, abyście to przede wszystkim wy bawili się doskonale i zapamiętali go jak najlepiej! 

Zobacz także:
Dekoracje sali weselnej - najbardziej znane pomysły!
Najpiękniejsze kwiatowe dekoracje kościoła na ślub! [GALERIA]

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA