dzieci na weselu fot. Fotolia

Czy zapraszać dzieci na wesele?

Poznaj plusy i minusy zapraszania najmłodszych na ślub.
dzieci na weselu fot. Fotolia
Wesele to rodzinna uroczystość. Wielu narzeczonych zastanawia się, czy na to wydarzenie zapraszać najmłodszych członków rodziny. Podpowiadamy, dlaczego warto zaprosić dzieci na wesele, ale przestrzegamy też przed tym, jakie konsekwencje może nieść zaproszenie maluchów.

Sprawdź, co zrobić z dziećmi na weselu

Dlaczego warto zaprosić dzieci na wesele?

Dzieci na weselu to dla jednych coś tak oczywistego, że nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli jednak masz wątpliwości i nie wiesz, czy najlepszym pomysłem jest, aby na twoim ślubie pojawiła się gromadka maluchów, poznaj plusy ich uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.
  1. To też członkowie rodziny – Dziecko twojej siostry, kuzyna czy przyjaciółki to też ktoś bliski. Zdarzają się przypadki, kiedy zaproszeni dorośli obrażają się i nie przychodzą na ślub, ponieważ nie zaproszono ich dzieci.
  2. Dzieci to wesoła i spontaniczna zabawa – Bawiące się dzieci, maluchy tańczące z panną młodą albo sypiące kwiatki przed przyszłymi małżonkami to wspaniały widok, który wzbogaci uroczystość.

Sprawdź, jak zorganizować czas dzieciom na weselu

Dlaczego nie warto zapraszać dzieci na ślub?

  1. Dzieci mogą zakłócić ceremonię – Płaczące i znudzone mszą w kościele dzieci są w stanie zepsuć nawet najpiękniejszą uroczystość. Jeśli więc nie chcesz, aby maluch zakłócił moment, gdy ty będziesz składać przysięgę swojemu przyszłemu mężowi, lepiej nie zapraszaj najmłodszych na ślub.
  2. Nieoczekiwane zachowania – Widziałaś już filmy krążące w sieci, w których dzieci wbiegały do pary młodej, tańczącej swój pierwszy taniec? Jeśli obawiasz się, że jakiś urwis może w podobny sposób zniszczyć ci ten jedyny i wyjątkowy taniec, daruj sobie zapraszanie maluchów.
  3. Oddzielne menu i inne atrakcje – Najmłodsi szybko znudzą się weselem, jeśli nie zadbasz o to, aby miały jakiś kącik z zabawkami oraz osobne dania, takiej jak frytki, kolorowe sałatki czy słodkości.
  4. Problem z odwiezieniem lub noclegiem – Dzieci najczęściej nie są w stanie wytrzymać do końca wesela. Około 22 – 23 są zmęczone i senne, co może stanowić spory kłopot dla ich rodziców, a także i dla organizatorów wesela, a więc dla ciebie. Jeśli zdecydujesz się na zaproszenie dzieci, koniecznie zadbaj o kierowcę, których odwiezie je do domu przed północą lub pomyśl o zarezerwowaniu kilku pokoi, gdzie maluchy będą mogły się przespać.