Bukiety i ozdoby ślubne w zimowym klimacie

Zimowe bukiety i ozdoby ślubne nie muszą być smutne i monotonnie białe. Do śnieżnej stylistyki idealnie pasują bukiety w kolorze pistacji, delikatnej zieleni lub żółci. Możemy mieszać kolory, barwy i ich odcienie sprawiając, że będzie on ciepły i wesoły.
/ 25.02.2013 15:14

Zimowe bukiety ślubne

Kiedy słyszymy słowa „bukiet zimowy”, prawie zawsze wyobrażamy sobie kwiaty w kolorze białym, bo właśnie z tym śnieżnym kolorem kojarzy nam się zimowy czas. Mimo, że ta pora roku nie pozwala w pełni wykorzystać wszystkich pięknych kwiatów, ponieważ niektóre z nich są wtedy niedostępne, nie oznacza to, że nie możemy stworzyć bukietu niepowtarzalnego. Istnieją bowiem sposoby na wyczarowanie cudownego bukietu zimowego z gatunków kwiatów, które są dostępne przez cały rok.

Jeśli nasz bukiet ma nawiązywać do pory roku i ma być typowo zimowy, warto wybrać kwiaty w odcieniach bieli, srebra, fioletu i niebieskiego. Kolor biały wspaniale komponuje się z wyżej wymienionymi barwami oraz ich odcieniami i sprawia, że bukiet pięknie prezentuje się szczególnie na tle białej sukni.

Bukiet ślubny: Studio Florystyczne Bukieciarnia

Jeśli nasz bukiet ma być nie do końca zimowy i trochę kontrastować z aurą i porą roku, stwórzmy bukiet z kwiatów w kolorze pistacji, delikatnej zieleni lub żółci. Ta kompozycja kolorów bardzo dobrze wygląda np. przy sukniach ecru lub kremowych. Do takich bukietów z powodzeniem można dodać różnego rodzaju dekoracje w postaci drobnych, delikatnych koralików podobnych do kryształków lodu, błyszczących szpilek, szyszek lub nawet oprószyć bukiet sztucznym śniegiem.

Bukiet zimowy może również składać się z barw odbiegających od chłodu i śniegu, głównie od białego koloru. Ognista czerwień lub ciemne bordo są także często spotykane wśród takich bukietów, dodatkiem do nich może być np. pojedynczy biały kwiat jako zimowy akcent. W wersji karnawałowej i bardziej szalonej dostępne są bukiety np. z kolorowych piór, które wyglądają bardzo oryginalnie.

Bukiet zimowy nie musi być smutny, nawet w środku zimy możemy mieszać kolory, barwy i ich odcienie sprawiając, że będzie on ciepły i wesoły. Możemy też poeksperymentować z wszelkimi zimowymi dodatkami, dzięki którym bukiet nabierze oryginalności i niepowtarzalności.

Bukiet ślubny: Studio Florystyczne Bukieciarnia, biżuteria: Acclamatio

Polecamy: Bukiety i ozdoby ślubne z róż gałązkowych

Biżuteria florystyczna

Głównym elementem zamiast bukietu lub też dodatkiem do niego może być biżuteria florystyczna w postaci korsarza na rękę, naszyjnika czy też wianka na głowę. Podstawa biżuterii tworzona jest zazwyczaj z drutu aluminiowego, który występuje w różnych kształtach, czy to okrągłym czy płaskim. Dostępna jest również szeroka gama kolorystyczna takiego drutu. Należy również pamiętać o tym, aby kolor podstawy dobierać do koloru, rodzaju i kształtu biżuterii, która będzie noszona przez Pannę Młodą np. do kryształów idealnie będzie pasować kolor srebrny.

Forma i kształt biżuterii powinna pasować swoim wyglądem do sukni. Naszyjniki i różnego rodzaju wisiorki idealnie będą się prezentowały przy kreacjach z większym dekoltem tak, aby naszyjnik był ułożony na szyi, a nie na sukni. W podobny sposób możemy dobierać korsarz, który może znajdować się na nadgarstku lub też w miarę możliwości stworzyć kompozycję sięgającą do łokcia. Biżuteria florystyczna jest formą znacznie nowocześniejszą i wygodniejszą od bukietu, ponieważ nie zajmuje naszych rąk i daje więcej swobody ruchu podczas ceremonii ślubu, jak i wesela.

Biżuteria florystyczna: Studio Florystyczne Bukieciarnia, suknia ślubna: Ladybird

Wianek na głowę to tradycyjna kompozycja, którą kiedyś nosiły niezamężne kobiety. Podczas weselnej zabawy zgodnie z tradycją Panna Młoda oddawała go swoim druhnom. Wianki tworzone były przede wszystkim z kwiatów polnych oraz ziół.

Nowoczesne wianki również są robione z kwiatów polnych, wyglądają wtedy bardzo naturalne. Trochę więcej problemu pojawia się w okresie zimy, kiedy brakuje takich kwiatów i wybór jest ograniczony. Możemy wybrać się do specjalisty - florysty, który pomoże nam stworzyć wymarzony zimowy wianek. Powinien być on upleciony z bardziej trwałych kwiatów, które wytrzymają dłuższy czas bez wody, jak np. goździki, storczyk, czy rośliny gruboszowate. Kształt wybieramy dowolny, bardziej szeroki, widoczny, przykuwający uwagę, albo skromniejszy i bardziej delikatny lub też awangardowy o nietypowej formie dla wianka. Podstawę każdego wianka tworzy roślina zielona liściasta, która nadaje mu kształt i objętość. Na takiej podstawie umieszczane są dowolne kwiaty w wybranej przez nas kolorystyce zimowej. Żeby podkreślić efekt zimy można dodać różne inne elementy np. w postaci srebrnych pędów lub kryształków lodu.

Zobacz także: Polne kwiaty na ślub i wesele

Kompozycje kwiatowe na stół

Oprócz bukietu, biżuterii florystycznej czy wianka innym wspaniałym elementem podczas ślubu oraz wesela może być mroźna kompozycja na stół. Ciekawą dekorację stanowią m.in. kieliszki do wina czy też szklanki o nietypowej formie, przyozdobione na wiele sposobów np. z wykorzystaniem srebrnego drutu miedzianego, który nadaje zimowego charakteru. Pięknie prezentować się będą przy tego typu dekoracjach żywe kwiaty, np. w postaci storczyka tajlandzkiego, którego pojedynczy kwiat układa się na rancie kieliszka czy szklanki lub na dnie szklanego naczynia, pamiętając przy tym, żeby przed nalaniem trunku kwiaty wyciągnąć.

Dekoracje kwiatowe i bukiet: Studio Florystyczne Bukieciarnia

Dodatkowym elementem może być także nieduża dekoracja na stół w postaci kwiatów ułożonych w naczyniu, którą możemy spryskać delikatnie sztucznym śniegiem, aby uzyskać zamierzony efekt zimowy. Wspaniale wyglądają też pojedyncze kwiaty znajdujące się w wazonie lub innym naczyniu. Kwiatostany wyglądają minimalistycznie, ale bardzo delikatnie. To wersja dla tych, którzy nie lubią przepychu.

Jak widać zimowa pora roku nie musi nas ograniczać w wyborze kwiatów do bukietu, elementów czy innych dekoracji ślubnych. Zimowa Panna Młoda może wyglądać bardzo oryginalnie, kiedy dodatkowo oprócz bukietu wybierze np. naszyjnik, bransoletkę z żywych kwiatów lub wianek na głowę. Szeroki wybór zimowych i śnieżnych dodatków oraz elementów stwarza nieograniczone możliwości do wykreowania modnego bukietu, kompozycji czy dekoracji ślubnej. Sprawmy, więc żeby nasz zimowy ślub porwał wszystkich do śnieżnej, pięknej krainy i został zapamiętany na bardzo długo...

Dekoracje kwiatowe i bukiet: Studio Florystyczne Bukieciarnia, dekoracje papierowe: Paper Flower Art, Bogna Trętko, tort zimowy: Cukiernia Cieplak

Polecamy: Owocowe bukiety na ślub i wesele

Specjalista portalu abcslubu.pl - Maja Skubich
Zdjęcia: Weselni Paparazzi
Produkcja, pomysł i realizacja: abcslubu.pl
Biżuteria: Acclamatio
Suknia ślubna: Ladybird
Dekoracje papierowe: Paper Flower Art, Bogna Trętko
Tort: Cukiernia Cieplak
Miejsce: Folwark Zalesie
Fryzura i makijaż: Magdalena Moniczewska, Camouflage
Modelka: Adrianna Schneider

Źródło: abcslubu.pl