Błogosławieństwa ślubne: poznaj 10 tekstów dla rodziców na ślub ich dzieci!

Co powiedzieć młodej parze przed wyjściem do kościoła? Oto kilka przykładowych tekstów błogosławieństw, jakie mogą wypowiedzieć rodzice przyszłych nowożeńców!
Błogosławieństwa ślubne: poznaj 10 tekstów dla rodziców na ślub ich dzieci! fot. Fotolia

Błogosławieństwo ślubne to słowa, które rodzice pary młodej kierują do nowożeńców. Warto mieć przygotowanych w zanadrzu kilka szablonów, które-  gdy głos utkwi ze wzruszenia w gardle- pomogą wybrnąć z tej sytuacji. Nie wszystkie muszą być bardzo poważne i długie. Oto lista 10 tekstów błogosławieństw na ślub dla rodziców pary młodejZobaczcie nasze propozycje! 

Teksty błogosławieństw ślubnych

1. Kochane Dzieci! Zapamiętajcie na zawsze słowa Saint-Exupery'ego: Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie. Idźcie i cieszcie się swoja miłością. Błogosławimy Wam z całego serca, w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Jak wygląda powitanie panny młodej.

​2. Camus pisał: Kochać człowieka to pragnąć razem z nim się zestarzeć...  Mamy nadzieje, ze dożyjecie wspólnie sędziwych dni i będziecie się kochać tak samo jak dzisiaj. Tego Wam życzymy i błogosławimy z całego serca ten związek oraz Wasza miłość.

3. Ukochana córko! Dziś rozpoczniesz nowe życie u boku swego męża. Pamiętaj, aby chronić i pielęgnować Wasze ognisko domowe. Bądź szczęśliwą żoną i matka. Wspieraj męża i dbaj o dzieci. Spraw, aby On także troszczył się o Was i kochał tak, jak to widzimy dzisiaj. Polecamy Wasza rodzinę opiece Matki Boskiej. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Zobacz przykładowe teksty błogosławieństwa ślubnego 

4. Synu! Pamiętaj, żeby szanować swa żonę, dbać o dzieci i wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy. Ważna jest rozmowa, szczerość i miłość. Miłość to nie tylko słowa, ale i czyny. Kochani polecamy Was Matce Boskiej i Jezusowi Chrystusowi, Panu Naszemu. Błogosławimy Wam, w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

5. Dziś wzruszenie odbiera nam głos. Dlatego w krótkich słowach z całego serca i duszy rodzicielskiej błogosławimy Waszej miłości, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

6. Drogie Dzieci! Bądźcie dla siebie zawsze najważniejszymi osobami na świecie, nie zapominajcie o rodzicach i napełnijcie miłością Wasz nowy dom. Bądźcie szczęśliwi!

7. Najmilsi! Nie pozwólcie nigdy, by coś Was rozłączyło i poróżniło. Bądźcie zgodni i stójcie za sobą murem, a wszystko Wam się uda. Żyjcie zgodnie z Waszym sumieniem i bożymi przykazaniami! Błogosławimy Wam w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

8. Życie szczęśliwe jest przede wszystkim dla tych, którzy maja wsparcie swoich najbliższych. Pamiętajcie o tym, tworząc swoja rodzinę, która będzie już na zawsze częścią Naszej. Przyjmijcie nasze skromne, ale z serca płynące błogosławieństwo na nowa drogę życia.

9. Chociaż łzy cisną się do oczu i zatrzymać ich nie sposób, chcemy Wam tymi słowy dać garść mądrości życiowych. Kochajcie się i szanujcie do woli, a Bóg Was wynagrodzi i nowe życie zrodzi. Błogosławimy Wam Kochani, byście byli dobrze przygotowani do nowych ról. Bądźcie niezłomni niczym Chrystus Król.

10. Co możemy powiedzieć w tak podniosłej chwili? Kochamy Was i się cieszymy. Bądźcie dla siebie dobrzy, czuli i radośni, powiększcie rodzinę tak jak Pan Bóg głosi. Błogosławimy Wam z całego serca i polecamy Maryi – Królowej ślubnego kobierca!

Zobacz także:
Ojciec odprowadzający córkę do ołtarza - czy w polskiej tradycji może tak być?
Propozycje sukienek dla mamy panny młodej - jest w czym wybierać!
Jak powinno wyglądać błogosławieństwo?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/rok temu
Tekst błogosławieństwa ślubnego nie powinien być z góry ustalany... po co to komu? Może lepiej, żeby rodzice powiedzieli coś od siebie z serca a nie uczyli się jakiegoś wierszyka na pamięć?
/4 lata temu
Jest ciekawy pomysł na Pamiątkę Błogosławieństwa szczególnie dla osób, którym zależy na Słowach od Serca. Wystarczy wpisać w google błogosławieństwo ADL. Polecam
/5 lat temu
Mam nadzieję, że podczas wesela w restauracji teściowa powie coś miłego? W końcu bawimy się w Villa Nuova na Wilanowie i coś miłego by się przydało.
POKAŻ KOMENTARZE (12)