POLECAMY

Bielizna odpowiednio dobrana

W dawnych czasach dobra gorseciarka to był skarb, ponieważ właściwie dobrany biustonosz sprawi, że biust na długo pozostanie jędrny i kształtny. Piękny biustonosz to tylko połowa sukcesu. Aby efektownie wyglądał na biuście, zdobił go, dobrze...

W dawnych czasach dobra gorseciarka to był skarb, ponieważ właściwie dobrany biustonosz sprawi, że biust na długo pozostanie jędrny i kształtny.

Piękny biustonosz to tylko połowa sukcesu. Aby efektownie wyglądał na biuście, zdobił go, dobrze podtrzymywał i przede wszystkim eksponował, musi być dopasowany do typu piersi i ich rozmiaru. Wygląd piersi w dużej mierze zależy właśnie od stanika. Źle dobrany potrafi nawet zdeformować piersi.

Podstawą idealnego biustonosza jest odpowiedni rozmiar. Za mały stanik sprawia, że piersi nie mieszczą się w miseczkach, „wylewając się na zewnątrz”. Natomiast za duże nie podtrzymują piersi, czego skutkiem mogą być bolesne otarcia.

Metki opisujące bieliznę zawierają dwa symbole: liczbę (określa w centymetrach obwód pod biustem) i literę (to głębokość miseczki). Aby ustalić liczbę należy zmierzyć obwód pod piersiami i wynik pomiaru zaokrąglić zawsze do dołu Np. jeżeli pod biustem mamy 75 cm, to stanik powinien mieć rozmiar 70 cm. Niekiedy można również spotkać się z „rozmiarówką” w systemie amerykańskim, czyli np. 32A. Wówczas aby uzyskać odpowiednik międzynarodowy należy pomnożyć przez 2. Ramiączka nie mogą się wrzynać, ani spadać.

Należy zwrócić uwagę również na jakość materiału. Najlepsze są gładkie, przyjazne dla ciała tkaniny i miękkie bawełniane koronki niedrażniące skóry. Stanik powinien mieć dokładne wykończenie. Nici nie mogą się snuć, wystawać ani tworzyć zgrubień na materiale.
Wewnętrzne szwy powinny być delikatne, aby nie powodowały otarć delikatnej skóry na biuście.

Przed kupieniem stanik należy obowiązkowo przymierzyć, kierując się zasadami:

· Stanik powinien mocno trzymać biust

· Nowy stanik należy zapiąć na pierwszy albo środkowy rząd haftek

(z reguły biustonosze mają trzy rzędy)

· Z przodu między piersiami a stanikiem powinno być odrobinę przestrzeni

(na grubość palca)

W dobrze dobranym staniku należy czuć się tak, jakby go w ogóle nie było. Dlatego też warto zakupić stanik renomowanej firmy i nie żałować pieniędzy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
warto pamietac ze stanik nelezy tez odpowiednio dobrac do gorsetu suknii.
/8 lat temu
Bielizna ślubna powinna być przede wszystkim wygoda i w żadnych wypadku nie może krępować ruchów. Wybór jest teraz przeogromny. MI przypadł do gustu taki komplet http://www.koronka.pl/ava-alivia-515-biustonosz.html skromny,ale niezwykle elegancki. No i zawsze powinno sie kupować bieliznę "pod sukienkę"
/8 lat temu
Super artykuł te rady na pewno sie przydadzą