Ten gadżet może uratować życie twojego dziecka. Warto go mieć!

Do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, w tym dzieci, dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Zadbaj o bezpieczeństwo malucha!
/ 2 miesiące temu

Dni robią się coraz krótsze i najpewniej, gdy odbierasz dziecko z przedszkola lub świetlicy, jest już ciemno. Czy wiesz, że jesienią i zimą dochodzi do największej liczby wypadków drogowych? Właśnie o tej porze roku ze względu na krótkie dni i niepogodę widoczność jest bardzo słaba. Możesz jednak ochronić swoje dziecko - i to bardzo skutecznie!

Bądź widoczny

Elementy fluorescencyjne należy nosić bezwzględnie – nie tylko na drodze w miejscu niezabudowanym, ale i w mieście. Możesz kupić odblask, który przyczepisz do plecaka lub suwaka w jesiennej kurtce, ale istnieje ryzyko, że ten odpadnie lub dziecko go zgubi. Są dostępne także specjalne opaski i kamizelki odblaskowe.  

Hit sezonu

Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, zwraca uwagę jeszcze na jeden ciekawy gadżet. Chodzi o ubrania z elementami fluorescencyjnymi. Dzięki temu będziesz miała pewność, że dziecko nie zgubi odblasku i zawsze będzie widoczne. Poszukaj także butów z fluorescencyjnymi elementami lub wybierz te z migającymi gadżetami. Obecnie na rynku jest dużo produktów zawierających odblaski i każde dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie. Efektownie wyglądają po zmroku i mają jedną wielką zaletę - mogą uratować życie!

Zobacz także na Mamotoja.pl:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)