POLECAMY

Danone w trosce o dobre nawyki stworzył 
„Poradnik od polskich Mam dla polskich Mam”!

Poznaj sposoby na budowanie pozytywnych przyzwyczajeń u dzieci!
Danone w trosce o dobre nawyki stworzył 
„Poradnik od polskich Mam dla polskich Mam”! fot. Fotolia

Spośród blisko 700 porad nadesłanych przez mamy z całej Polski, powstał właśnie poradnik zawierający ich niepowtarzalne, sekretne sposoby na budowanie pozytywnych przyzwyczajeń u dzieci. Jest to prawdziwa skarbnica matczynej wiedzy
o tym jak uczyć prawidłowego odżywiania, dbania o zdrowie, higienę, dobre maniery, obowiązki szkolne i domowe oraz funkcjonowanie w grupie.

Zapraszamy do lektury na stronie www.dobrenawyki.pl lub do pobrania poradnika na swój komputer.

Porady od polskich Mam dla polskich Mam

Danone zapytał mamy z całej Polski o ich sposoby budowania u dzieci dobrych nawyków dotyczących różnych dziedzin życia. Wśród 100 sekretnych trików w poradniku znalazły się takie jak: „Zabawa w teatr ucząca zdrowego stylu życia” pani Anny z Ełku, „Poducha Złośnica, pozwalająca rozładować nerwy” pani Ewy z Oleśnicy, „Angielski spacer” pani Małgorzaty z Warszawy oraz wiele innych sprawdzonych metod budowania pozytywnych przyzwyczajeń u dzieci.

W poradniku mamy dzielą się także swoimi sposobami na to, aby spożywane przez ich pociechy produkty były dla nich smaczne, zdrowe i wartościowe. Jedzenie 1 jogurtu dziennie to chyba najłatwiejszy dobry nawyk, jakiego można nauczyć dziecko. Dzięki Jogurtom Danone – w 100% z polskiego mleka – mamy mogą mieć pewność, że dostarczają dzieciom niezbędne dla organizmu wartości odżywcze.

Dobry nawyk – 1 jogurt dziennie

Właściwe żywienie dzieci ma ogromny wpływ na ich prawidłowy wzrost i rozwój – tę wiedzę ma na pewno większość rodziców. Warto zadbać, aby jogurty stanowiły codzienny, wartościowy element w  żywieniu dzieci. Są poręczne i wygodne, szybkie do zaserwowania rodzinie w różnych sytuacjach i zwykle bardzo lubiane przez dzieci. Idealne na śniadanie
lub drugie śniadanie, jako dodatek do obiadu, perfekcyjnie spełniają też rolę deseru
lub zdrowej przekąski gdy brakuje czasu.
- podkreśla dietetyk mgr inż. Karolina Jaworska

Dlaczego warto jeść jogurty Danone?

Jogurty są źródłem wapnia i pełnowartościowego białka. Są też łatwostrawne, szczególnie dla osób z nietolerancją laktozy. Jeden Jogurt Danone dziennie to idealny sposób na spożycie 1 z 3 zalecanych przez dietetyków porcji nabiału w ciągu dnia. Jogurty Danone zawierają najwyższej jakości polskie mleko.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)