W co się ubrać tej wiosny do biura?

Ubrania do pracy powinny być dopasowane, a nie workowate, ale też nie za skąpe, bo biuro to nie plaża.
Wraz ze zmianą pogody zmieniają się nasze codzienne stylizacje. Najczęściej mamy problem z tym, w jaki sposób ubrać się na wiosnę do pracy? Oto kilka prostych wskazówek co nosić.
/ 06.10.2016 20:31
Ubrania do pracy powinny być dopasowane, a nie workowate, ale też nie za skąpe, bo biuro to nie plaża.

Determinantą naszego wyglądu w firmie będzie obowiązujący dresscode. Nie w każdym miejscu pracy trzeba dostosować się do ścisłych reguł dotyczących ubrań. Jednak niezależnie od tego można wyglądać stylowo i czuć się swobodnie. Uniwersalną zasadą obowiązującą wszystkich pracowników, o której warto przypomnieć, jest z pewnością schludność. Nie nosimy rzeczy brudnych i pogniecionych. Ubrania powinny być dopasowane, a nie workowate, ale też nie za skąpe, bo biuro to nie plaża.

Co będzie modne tej wiosny?

Po reaktywacji stylu lat 60-tych i 50-tych przyszedł czas na lata 70-te. Możemy śmiało nosić spodnie z podwyższonym stanem, najlepiej z wąskim paskiem, do nich elegancką satynową lub jedwabną bluzkę wiązaną pod szyją na kokardę. Z satyną jednak trzeba uważać, jeśli się nie ma filigranowej sylwetki. Stylowość w ubiorze może zagwarantować również golf lub półgolf włożony w spódnicę czy też spodnie.

Polecamy: Jakie "spody" nosić pod żakiet?

Modne tej wiosny będą także szerokie spodnie. Nie oznacza to jednak, że rurki odchodzą do lamusa. Panie, które chcą wydłużyć optycznie i wyszczuplić nogi mogą sięgnąć po szwedy z mocno zaznaczonym kantem. Pod warunkiem, że ich sylwetka nie jest masywna! Można je połączyć z klasyczną białą koszulą czy żakietem w stylu marynarskim. Akcenty związane z latami 60-tymi idealnie wpasowują się w modę biurową i niezmiennie będą modne wiosną. Rozkloszowane spódnice podkreślające talię także się przydadzą.. Idealnie do nich pasują zapinane sweterki, najlepiej z paskiem na biodrach.

Płaszcze

Jeśli chcemy być trendy tej wiosny wychodząc do pracy koniecznie zakładamy płaszcz typu baby doll. Do rozkloszowanego i sięgającego do pół uda płaszczyka z krótszym rękawem, zakładamy np. cieliste rajstopy, a nie jak w poprzednim sezonie - kryjące.

Co dla Pań ograniczonych restrykcyjnym dresscodem?

Zobacz cały artykuł na: moda.wieszjak.polki.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA