Ranking najbardziej pożądanych zawodów partnera

Poznaj odpowiedź na pytanie: jaki zawód partnera lub partnerki najbardziej cenimy? Zobacz ranking najczęściej wskazywanych profesji przez kobiety oraz listę wytypowaną przez mężczyzn. Sprawdź, na którym miejscu znalazł się twój zawód!
/ 28.11.2013 15:31

Najbardziej pożądanym zawodem partnera wśród obu płci jest lekarz/stomatolog – 16,5 % wszystkich głosów oddanych w sondzie*. Na drugim miejscu znajdują się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – 8 % głosów. Trzecie miejsce zajęły osoby wykonujące zawód prawnika/adwokata – 6,4 % wszystkich głosów. Okazuje się jednak, że dopiero przy rozbiciu wyników wg płci klarują się różnice co do wpływu zawodu na atrakcyjność danej osoby.

fot. Fotolia

7 zawodów najbardziej cenionych przez kobiety

  • lekarz -16,4 % głosów
  • przedsiębiorca – 10 %
  • prawnik – 8 %
  • policjant, żołnierz, przedstawiciel służb mundurowych – 6 %
  • inżynier - 5,9 %
  • naukowiec – 5 %
  • architekt – 4,6 %

Zawody poza czołówką

Powyżej 3 % oddanych głosów zdobył każdy z zawodów: wykładowcy, nauczyciela, menedżera, przedstawiciela służby zdrowia, rolnika, informatyka, programisty oraz pilota. Panowie prowadzący domy oraz pracujący na przykład jako serwisanci nie zachęcą do kontaktu pań jedynie swoim zawodem – żadna z pań oddających głos w ankiecie nie zaznaczyła, że ten rodzaj pracy będzie zaletą potencjalnego partnera. Poniżej 1 % głosów zdobyli też fryzjerzy, urzędnicy, sprzedawcy oraz panowie pełniący funkcje asystentów. Panowie będący dziennikarzami mają wśród pań takie same szanse jak artyści – zawód ten w kontekście partnerstwa pozytywnie ocenia tylko 2 % pań.

Zawody cenione przez  mężczyzn

Panowie, którzy wzięli udział w sondzie również najchętniej zwiążą się z lekarką – 16,7 % głosów. Duże szanse na znalezienie partnera mają także przedstawicielki wolnych zawodów. To drugi najbardziej pożądany zawód partnerki - 8.5 % głosów. Kobieta prowadząca własną działalność zainteresuje swoją pracą 4,5 % panów. Dużo bardziej pożądany przez panów w partnerce zawód mają nauczycielki i panie pedagog  – 6 %. Prawie 6% panów chętnie zwiąże się ze studentką (tylko 1 % pań szuka studenta). Panowie nie boją się pań, które wykonują zawody fizyczne – taka praca jest atrakcyjna aż dla 4,8 % panów (tylko 2 % pań szuka pracownika fizycznego). Dla 5 % panów zawód ogrodnika jest bardzo pociągający w partnerce. Panowie również wyżej niż panie oceniają u partnera zawód sprzedawcy – 4,5 % oddanych przez panów głosów (1 % pań głosowało na zawód sprzedawcy). Praca w mediach jest mniej ceniona przez panów, niż przez panie – tylko 0,6 % marzy o związaniu się z panią redaktor. Tylko niecały procent więcej panów, niż pań chce związać się z osobą wykonującą zawód artysty – niecałe 3 % oddanych głosów przez panów. Panie prowadzące dom zachęcą do kontaktu tylko 2 % panów, którzy deklarują, że szukają kobiety, która zajmuje się tylko i wyłącznie prowadzeniem domu. Najmniejsze szanse na zaimponowanie panom swoją pracą mają kobiety, które zawodowo zajmują się doradztwem, przedstawicielki handlowe oraz kobiety, które wykonują męskie zawody – zajmując się np. mechaniką samochodową. Pracownice służb mundurowych, policjantki zrobią wrażenie tylko na 2,5 % panów. Zawód urzędniczki także wśród panów nie cieszy się wielkim uznaniem – tylko 1 % panów marzy o związaniu się z urzędniczką.

* W Opracowanie powstało na podstawie analizy wyników sondy, w której głosy oddało 1049 użytkowników internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl. Udzielili oni w sondzie odpowiedzi na pytanie jaki zawód partnera/ partnerki najbardziej zachęca ich do zapoznania.

Polecamy: Dlaczego kobiety na rynku pracy mają trudniej?