Jakie cechy ma idealny pracownik fot. Fotolia

8 cech idealnego pracownika. Tego oczekują pracodawcy!

Sprawdź, czy jesteś tym, kogo szukają najlepsze firmy.
Milena Oszczepalińska / 17.08.2015 06:37
Jakie cechy ma idealny pracownik fot. Fotolia

Piszesz CV i nie jesteś pewna, które cechy twojej osobowości, które uważasz za cenne, doceni również potencjalny pracodawca? Chciałabyś, żeby twoja aplikacja została zauważona, ale nie możesz przecież podać trzydziestu silnych stron, bo wiesz, że zostanie to źle odebrane. Co zatem warto wpisać?

Jakie cechy ma idealny pracownik?

Bądź ze sobą szczera i zastanów się, czy któreś z poniższych cech faktycznie posiadasz. Jeśli tak, koniecznie zamieść je w CV. Pracodawca oczekuje, że spotka kandydata, który jest:

1. Samodzielny

Pracodawca oczekuje, że sama będziesz odpowiednio i racjonalnie zarządzała swoim czasem pracy i nie będziesz potrzebowała ciągłej kontroli i wskazywania, co należy zrobić. Szef ma wiele innych zadań, niż nieustanne zachęcanie pracowników do pracy.

2. Otwarty na nowe rzeczy

Szybki rozwój technologii pociąga za sobą konieczność zmian. Jeśli dobrze czujesz się jedynie w tym, co dobrze znasz i umiesz i nie chcesz próbować nowych rzeczy, nie będziesz dobrym pracownikiem.

3. Zaangażowany

Szef chce widzieć, że faktycznie zależy ci na danej pracy, na rozwoju i na budowaniu pozycji firmy. Zaangażowany pracownik to prawdziwy skarb!

4. Kreatywny

Praca odtwórcza jest łatwiejsza i wymaga mniejszego wysiłku, ale dużo więcej satysfakcji i pożytku przynosi firmie ktoś, kto jest pełen pomysłów i stara się kreować ciekawe rzeczy.

5. Lojalny

Uczciwość to podstawa. Idealny pracownik to taki, który będzie w pełni oddany danej firmie i nie będzie działał na jej szkodę dla własnych korzyści. Jeśli jesteś lojalna, koniecznie wspomnij o tym w CV!

6. Odpowiedzialny

Taki pracownik będzie gwarancją tego, że każde zlecenie zostanie wykonane na czas. Solidnego pracownika wcale nie jest tak łatwo znaleźć. Możesz udowodnić, że ty do takich należysz.

7. Odporny na stres

Im ciekawsza i bardziej wymagająca praca, tym zazwyczaj bardziej stresująca. Osoby o słabej psychice, zbyt wrażliwe i nieodporne na presję, nie poradzą sobie na wielu stanowiskach. Odporność na stres jest bardzo pożądaną cechą przez wielu dzisiejszych pracodawców.

8. Profesjonalny

Firmy potrzebują najlepszych. Nie niedouczonych amatorów, ale prawdziwych fachowców. Zależy im na tym, by pracownik ciągle się szkolił, poprawiał kompetencje i umiejętności. Jeśli jesteś ambitna i cenisz profesjonalne podejście do pracy, nie możesz nie wspomnieć o tym w swojej aplikacji.

Sprawdź też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)