Gdzie dorobić zimą?

Gdzie znaleźć pracę dorywczą w zimie? Jak dorobić przed świętami? Poznajcie branże, w których trwają rekrutacje pracowników!

Gdzie znaleźć pracę dorywczą w zimie? Jak dorobić przed świętami? Poznajcie branże, w których trwają rekrutacje pracowników!

Gdzie dorobić zimą?

Fot. Dreamstime

Tymczasowych pracowników poszukują firmy związane z handlem i usługami. Ogłoszeń należy szukać w darmowej prasie lokalnej, osiedlowych gazetkach, na słupach ogłoszeniowych, tablicach w marketach i w Internecie. Warto też szukać pracy na własną rękę. Pytać i roznosić CV w miejsca, gdzie waszym zdaniem mogą przydać się dodatkowi pracownicy.

Najwięcej ofert pracy dorywczej w zimie można znaleźć przed świętami. Są to:

1) praca w charakterze Mikołaja, Anioła, Śnieżynki, Wróżki – rozdawanie cukierków i ulotek w marketach i placówkach publicznych;
2) sprzedawca choinek;
3) sprzedawca karpi;
4) sprzedawca fajerwerków;
5) pakowacz i dekorator prezentów;
6) hostessa w przebraniu świątecznym;
7) rękodzieło – wytwarzanie i sprzedawanie własnoręcznie robionych ozdób świątecznych: zawieszek, bombek, łańcuchów, itp.;
8) pomoc w pracach domowych – głównie sprzątanie: przedświąteczne mycie okien, podług, oraz gotowanie: klejenie pierogów, uszek, pieczenie ciast. Warto samodzielnie naklejać ogłoszenia typu: posprzątam dom, piekę ciasta, przypilnuję dzieci, itp.
9) sprzedaż samodzielna: wynajęcie stanowiska na targowisku i sprzedawanie w wyższej cenie produktów świątecznych, które znaleźliśmy wcześniej w okazyjnej cenie. Mogą to być prezenty świąteczne, dekoracje, choinki – tzw. dżem, mydło i powidło. Na taką inwestycję trzeba mieć jednak jakieś fundusze.

Podczas zimy dobrymi sposobami na zarobienie paru złotych są m.in. prace związane z:

1) odśnieżaniem dachów i strącaniem sopli (konieczne badania wysokościowe);
2) odśnieżanie chodników ręczne i na spychaczach śniegowych;
3) sprzedawanie ciepłych napojów (kawa herbata, rosół) i drobnych przekąsek (kanapki, ciepłe bułki) w miejscach wychłodzonych, np. na dworcach, bazarach, giełdach;
4) praca w domu w Internecie. Są to zlecenia dużych firm na pisanie tekstów na potrzeby pozycjonowania, pisanie postów na forach, prowadzenie blogów tematycznych.

A czy wy macie jakieś sprawdzone rady na dorobienie w zimie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)