5 zasad, jak kupować na wyprzedażach!

Jak kupować na wyprzedażach, by upolować prawdziwe perełki, a przy tym nie stracić majątku? Oto 5 sprawdzonych porad!
5 zasad, jak kupować na wyprzedażach! fot. Fotolia
Sezonowe wyprzedaże to prawdziwy raj dla zakupoholiczek. Jeśli kochasz promocje, to koniecznie sprawdź, jak nie stracić głowy na zakupach, aby twój portfel nie ucierpiał. Poznaj 5 sprawdzonych zasad! 

Podpowiadamy, jak nie kupować na wyprzedażach 

1. Uspokój emocje!

Tak, wiemy, że to trudne... My też kochamy wyprzedaże. Ale pierwsza, złota zasada wyprzedaży brzmi - nie kupuj w emocjach. To, że coś ma cenę obniżoną o 70% nie oznacza od razu, że jest warte kupienia. Bo czy naprawdę potrzebna ci siódma z kolei "mała czarna" albo spódnica, która "może kiedyś się przyda"? Wiele z nas tak robi i jest to chyba jeden z czynników powodujących, że później stajemy przed pękającą w szwach szafą i stwierdzamy, że nie mamy się, w co ubrać! Nie o to chodzi, by kupować, jak najwięcej, lecz by wybierać to, co naprawdę może się przydać.

2. Wybieraj rzeczy pasujące do twojego stylu lub uzupełniaj braki w garderobie

Patrz punkt wyżej. Pstrokaty, moherowy sweter? Kolczyki XXL? Super! Ale czy naprawdę kiedykolwiek skusisz się na ich założenie? Kiedy widzimy obniżki, nasze poczucie dobrego smaku często nagle staje się o wiele bardziej pojemne, przez co kupujemy rzeczy, których normalnie byśmy nie kupiły. Dlatego wybieraj rozsądnie. Kupuj ubrania dopasowane do swojego stylu lub wykorzystaj wyprzedaże, by uzupełnić luki w swojej garderobie. To doskonała okazja, by upolować kilka klasycznych rzeczy typu "basic" w superniskich cenach!

3. Patrz na jakość

Nie tylko jakość materiału i jego wykonania, lecz zwróć również uwagę, czy ciuch nie ma drobnych defektów. Na wyprzedażach często zdarzają się ubrania z niewielkimi przetarciami materiału, dziurkami, pęknięciami w szwach lub ubrudzone pudrem podczas mierzenia. Dlatego zanim, pełna entuzjazmu, ruszysz do kasy, dokładnie obejrzyj, co upolowałaś. Może okazać się, że twoja perełka ma pewne skazy i trzeba będzie odłożyć ją na miejsce.

Zobacz, jakie chwyty marketingowe stosują sklepy 

4. Kupuj wyłącznie rzeczy w swoim rozmiarze

Nie liczy na to, że schudniesz specjalnie do spodni, które kosztują 39,90 zł (no chyba, że faktycznie masz w sobie aż tyle samozaparcia to "czapki z głów"). A tym bardziej, że za duży ciuch da się zmniejszyć, przerobić, dopasować. Pewnie, że się da, lecz koszty wynagrodzenia krawcowej mogą okazać się większe niż pierwotnie założyłaś, a wtedy jaki jest sens kupowania czegoś po zniżce? Lepiej chwilę poczekać i kupić coś z nowej kolekcji. Przede wszystkim coś, co leży idealnie.

5. Omijaj "hity sezonu"

Niektóre rzeczy są supermodne, lecz ich żywot w roli modowych hitów kończy wraz z nadejściem kolejnego sezonu. Dlatego poważnie zastanów się, czy warto inwestować w ciuch o fasonie czy kolorze, który już wkrótce przestanie być modny. Pamiętaj, że odległość od "hot" do "passé" to tylko jeden krok. Bezpieczniej jest kupować ubrania klasyczne, w stonowanych kolorach, które nigdy nie wychodzą z mody.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Ja mam jedną zasadę, jeszcze przed wyprzedażami wybieram rzeczyna portalu madamsale , które chciałabym upolować. Gdy rozpoczynają się wyprzedaże dostaję od portalu maila z informacją o przecenie. Oszczędzam czas i emocje ... które kosztowałoby mnie bieganie po galeriach handlowych.