Na ogół mężczyznom bardziej podobają się kobiety w sukienkach i spódnicach – większość panów uważa, że są wtedy bardziej kobiece.

Jakie pozwolenia musisz uzyskać, aby otworzyć second hand?

Do założenia sklepu z używaną odzieżą nie potrzeba spełniać żadnych specjalnych wymagań. Należy jedynie w zwykły sposób założyć firmę, czyli zarejestrować działalność gospodarczą.
/ 06.10.2016 20:15
Na ogół mężczyznom bardziej podobają się kobiety w sukienkach i spódnicach – większość panów uważa, że są wtedy bardziej kobiece.

Na początku prowadzenia takiego typu sklepu niezbędne będzie dokonanie rozróżnienia sprzedawanej (sprowadzanej) odzieży. Istnieją jej dwie kwalifikacje.

Pierwszy rodzaj zwany odzieżą używaną, to odzież posegregowana według rodzaju (spodnie, bluzki, kurtki itd.). Ważne jest, iż ta odzież jest zdezynfekowana. Jest ona traktowana jak każdy inny rodzaj towaru i do jej sprowadzenia nie jest potrzebne żadne zezwolenie.

Drugi rodzaj odzieży, to odzież zużyta i nie posegregowana, ona jest traktowana wg naszych przepisów, jako odpad a na jej sprowadzenie potrzebne są specjalne zezwolenia i szczegółowe rozliczanie się ze sposobu jej zagospodarowania. Inaczej przedstawia się sytuacja z drugim rodzajem odzieży traktowanej jako odpad. Jest ona tańsza ale też wymagane jest zezwolenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Najlepszymi „producentami” markowej odzieży są Brytyjczycy oraz Szwajcarzy. Większość ubrań importowanych z tych krajów to odzież markowa, dobrej jakości. W dalszej kolejności to odzież sprowadzana z Holandii oraz Belgii.

Najczęściej klientami sklepów z odzieżą używaną są kobiety, dlatego też do tej grupy odbiorców skieruj szczególnie swoją ofertę. Bardzo dobrze sprzedaje się też odzież dziecięca i dla niemowląt (to też kupują szczególnie kobiety).

Ceny odzieży używanej są bardzo zróżnicowane. Zależą one od jakości i stanu towaru. Ceny, które można znaleźć w Internecie kształtują się w następujący sposób: Odmiana mix klasy B, czyli dość zniszczonych ubrań to wydatek ok. 1 euro za 1 kg.

Cena najdroższej klasy tzw. supermix (markowe ubrania w dobrym stanie) to wydatek oscylujący w granicach 4 euro. Oczywiście końcówki partii, czy też towar z likwidacji zapasów w hipermarketach to wydatek nawet kilkunastu euro za kg.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/15.03.2015 13:53
trzeba tez miec kontakt do osob, ktore posiadaja hurtownie :) np www.wilowscy.pl i wtedy sukces murowany
/05.02.2015 16:20
z tego co czytałem najbardziej przyziemna oferta to franczyza angliczka, dają ci wszystko kupujesz tylko towar a reszta na ich glowie i ubrania samemu można wybrać tyle że to głównie markowa odzież używana i sportowa, dziecko chyba tez, jak ktoś chce daje namiary 500816252
/12.10.2014 17:49
Moim zdaniem najlepiej założyć takie sklep w internecie. Nie trzeba wtedy wynajmować lokalu, przynajmniej na początku więc jest to duża oszczędność. Moja znajoma niedawno założyła taki sklep http://hunny-bunny.pl/ i sobie chwali ;)
POKAŻ KOMENTARZE (2)