Jak usunąć film z YT (YouTube'a)? Instrukcja ze screenami

Jak usunąć film z Youtube'a fot. Adobe Stock
Precyzyjna instrukcja jak usunąć film z YT z załączonymi screenami postępowania krok po kroku. Usuwanie z filmu z YT jest proste i szybkie.
Ewa Cwil / 14.05.2020 11:53
Jak usunąć film z Youtube'a fot. Adobe Stock

Usuwanie filmu z YT jest możliwe jedynie w odniesieniu do filmów opublikowanych na własnym kanale – nie ma możliwości usuwania plików wideo z cudzych kont, a także z kont, do których nie pamięta się hasła.

Jak usunąć film z YT?

Zaloguj się na swoje konto w YouTube. Kliknij ikonkę swojego konta w prawym górnym rogu i wybierz zakładkę: YouTube Studio (dawniej: Studio twórców). Gotowe? W takim razie postępuj wg naszych instrukcji.

Krok 1: Z menu, które otworzy się po lewej stronie, wybierz: Filmy, znajdź film, który chcesz usunąć z YT. Odhacz kwadracik znajdujący się obok niego.

Usuwanie filmu z Yt

Krok 2: Po zaznaczeniu opcji pojawi ci się menu - na czarnym pasku rozwiń zakładkę: Więcej działań i wybierz: Usuń na zawsze.

Usuwanie filmu z YT - krok 2

Krok 3: W ostatnim kroku potwierdzasz swój zamiar i dostajesz informację, że usunięcie filmu z YT jest trwałe i nieodwracalne. Musisz zaznaczyć deklarację i kliknąć Usuń na zawsze.

Usuwanie filmu z yt krok po kroku

Skasowanie filmu na YT jest nieodwracalne. Warto jednak wiedzieć, że nie zniknie on natychmiast – usunięcie go wraz z jego miniaturami może trochę potrwać. Gdy usuniesz film, jego URL i tytuł nie będą już widoczne w YouTube Analytics, ani nie będzie można ich wyszukać.

Artykuł pierwotnie opublikowany 15.11.2019.

Więcej na temat mediów społecznościowych:
Jak usunąć konto z Instagrama
Jak usunąć konto z Facebooka

Redakcja poleca

REKLAMA