cytaty z piosenek fot. Adobe Stock

Cytaty z piosenek - 20 sentencji z polskich i zagranicznych hitów

Cytaty ze znanych piosenek polskich i zagranicznych o miłości, życiu, smutku.
Marta Kosakowska / 20.01.2020 18:50
cytaty z piosenek fot. Adobe Stock

Cytaty z popularnych piosenek inspirują, są impulsem do refleksji, pozwalają wyrazić uczucia. Niektóre zapadają w pamięci na długo. W ważnych momentach życia chętnie do nich wracamy. Oto mądre, ciekawe, poruszające teksty ze znanych utworów muzycznych.

Cytaty z polskich piosenek

 • „I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat, przede mną droga, którą znam, którą ja wybrałem sam.” Myslovitz „Długość dźwięku samotności”
 • „Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty, ani miłość, kiedy jedno płacze a drugie po nim skacze. Miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe, duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze...” Happysad Zanim pójdę”
 • „Dziwny jest ten świat,gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat
  człowiekiem gardzi człowiek.” Czesław Niemen Dziwny jest ten świat
 • „Powiedz, jak pokonać w sobie gniew. I lepszym się stać. Dokąd iść gdy nie ma dokąd pójść. I skąd nadzieję brać.” Varius Manx Zamigotał świat”
 • „Podaję ci rękę, ty mówisz że mało. Podaję ci usta, ty prosisz o więcej. Oddaję ci serce, oddaję ci ciało. Ty czekasz i mówisz, to mało, to mało.” Maanam To tylko tango”
 • „Kochaj mnie mimo wszystko. Jeśli zwątpisz choć jeden raz… Jeśli zwątpisz choć raz,To choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę. Powrotów nie będzie.” Katarzyna Nosowska Mimo wszystko”
 • „Kiedy powiem sobie dość. A ja wiem, że to już niedługo. Kiedy odejść zechcę stąd. Wtedy wiem, że oczy mi nie mrugną, nie. Odejdę cicho, bo tak chcę. I ja wiem, że będę wtedy sama Nikt nawet nie obejrzy się. I ja wiem, że będzie wtedy cicho. I tylko w Twoje oczy spojrzę. Tę jedną prawdę będę chciała znać. Nim sama zgasnę, sama zniknę. Usłyszę w końcu to, co chcę...” O.N.A Kiedy powiem sobie dość”
 • „Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat. Znowu będziesz ufał mi. Nie pozwolę ci się bać.” Anita Lipnicka Piosenka księżycowa”
 • „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila.” Beata Kozidrak Ta sama chwila”
 • „A więc stało się i odchodzisz.Tu są twoje książki i płyty. Możesz zabrać, co chcesz. Najlepiej zabierz mnie.” Grzegorz Ciechowski Odchodząc

Cytaty z zagranicznych piosenek

 • „Yesterday, love was such an easy game to play. Now I need a place to hide away.”
  The Beatles Yesterday”
 • „Inside my heart is breaking. My make up may be flaking but my smile still stays on.” Queen Show must go on”
 • „I know it’s hard to keep an open heart when even friends seem out to harm you but if you could heal a broken heart wouldn’t time be out to charm you. Guns n'Roses November rain”
 • „All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms. Words are very unnecessary. They can only do harm.” Depeche Mode Enjoy the Silence
 • „And if you said this life ain’t good enough I would give my world to lift you up. I could change my life to better suit your mood. Because you’re so smooth.” Carlos Santana Smooth
 • „Master of puppets I'm pulling your strings twisting your mind and smashing your dreams.” Metallica Master od Puppets
 • „But I'm a creep, I'm a weirdo what the hell am I doing here? I don't belong here.” Radiohead Creep
 • „That's me in the corner. That's me in the spotlight. Losing my religion. Trying to keep up with you. And I don't know if I can do it. Oh no, I've said too much. I haven't said enough.” R.E.M. Losing my religion
 • „I was crying when I met you. Now I'm trying to forget you. Love is sweet misery. I was crying just to get you. Now I'm dying cause I let you.” „Aerosmith Cryin'”
 • „Is this the real life? Is this just fantasy? Caught in a landslide, no escape from reality. Open your eyes, look up to the skies and see. I'm just a poor boy. I need no sympathy, because I'm easy come, easy go, little high, little low. Anyway the wind blows doesn't really matter to me, to me.” Queen „Bohemian Rhapsody”

Poniżej znajdziesz więcej:

Mądre cytaty - sentencje o życiu, szczęściu, miłości i smutku
Mądre cytaty - sentencje o życiu, szczęściu, miłości i smutku
Mądre cytaty wielkich ludzi. Motywują, inspirują, służą jako drogowskaz w życiu.
Smutne cytaty - 10 poruszających sentencji o smutku
Smutne cytaty - 10 poruszających sentencji o smutku
Smutne cytaty o życiu, niespełnionej miłości, porażce, śmierci czy rozstaniu. Pozwalają wyrazić uczucia w trudnych chwilach.
Cytaty motywacyjne - sentencje o pracy i sukcesie
Cytaty motywacyjne - sentencje o pracy i sukcesie
Inspirujące, motywujące cytaty, które mobilizują do realizacji celów. Przydadzą się w sytuacjach, kiedy brakuje ci przysłowiowego kopa do działania.
Cytaty o życiu - 10 inspirujących sentencji
Cytaty o życiu - 10 inspirujących sentencji
Dobrze i mniej znane cytaty o życiu. Mądre sentencje, które mogą stać się życiowymi drogowskazami.
Cytaty o przyjaźni - 10 najpiękniejszych sentencji
Cytaty o przyjaźni - 10 najpiękniejszych sentencji
Cytaty o przyjaźni, które można wykorzystać jako uzupełnienie życzeń na urodziny, podpis wspólnego zdjęcia, w wiadomości SMS lub innej korespondencji. Oto złote myśli o prawdziwej przyjaźni, które warto znać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)