Zdrowie w podróży - poradnik

Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie w podróży, polecamy nasz poradnik/Fot. Fotolia
Jak skompletować apteczkę samochodową? Jak pokonać chorobę morską i lokomocyjną? Jakie leki nie są wskazane dla kierowców? Jak dbać o zdrowie w samolocie? Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie w podróży, polecamy nasz poradnik.
Marta Słupska / 25.08.2011 15:00
Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie w podróży, polecamy nasz poradnik/Fot. Fotolia

Apteczka w samochodzie

Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej? Podstawą są:

  • woda utleniona;
  • rękawiczki lateksowe;
  • koc termiczny;
  • maseczka do sztucznego oddychania;
  • środki opatrunkowe;
  • chustka ochronna.

O innych przydatnych w samochodzie akcesoriach przeczytasz w poniższym artykule. Sprawdź, czego brakuje w Twojej apteczce i upewnij się, czy warto kupować gotową (skompletowaną) apteczkę samochodową.

Sprawdź: Skompletuj własną apteczkę samochodową

Leki a kierowanie pojazdem

Kierowca musi być wypoczęty i dobrze się czuć, by sprawnie kierować pojazdem i nie spowodować wypadku drogowego. Niektóre leki mogą mu utrudniać koncentrację, a nawet zaburzać świadomość. Poznanie ich jest szczególnie istotne, gdy kierowca jest na coś chory i przyjmuje konkretny lek. dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

Sprawdź: Jakie leki mogą wpływać na kierowców - kierowco przeczytaj koniecznie!

Zdrowie w przestworzach

Nieduży fotel, mało miejsca na nogi, zmiana ciśnienia, małe okienko, nieprzyjemne turbulencje - każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, pewnie zna te problemy. Jak zadbać o zdrowie w samolocie, gdy niemamy możliwości ruchu? Sposobów jest kilka - wszystkie zgromadziliśmy w artykule "Jak zadbać o zdrowie podczas podróży samolotem?".

Sprawdź: Jak zadbać o zdrowie podczas podróży samolotem?

Choroba morska

Bujanie na statku i wszechobecny bezkres wody mogą powodować chorobę morską. Każdy z nas zna tę nazwę, ale kto potrafi wyjaśnić, na czym konkretnie polega ta dolegliwość, jak powstaje i jak jej zaradzić? Jeśli i Ty masz problem z odpowiedziami na te pytania, polecamy poniższy artykuł. 

Sprawdź: Na czym polega choroba morska?

Choroba lokomocyjna

Wsiadasz do samochodu lub pociągu i chwilę po tym odczuwasz mdłości? Bez obaw. Znamy czternaście sposobów na pokonanie choroby lokomocyjnej! Wymieniamy też leki, które powstrzymują dolegliwości w środkach lokomocyjnych i radzimy, po czym poznać, że cierpimy na chorobę lokomocyjną.

Sprawdź: Choroba lokomocyjna - jak sobie z nią radzić?

Redakcja poleca

REKLAMA