Podróżuj z Beatą Pawlikowską - odcinek 6 - przygotowania przed podróżą

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przed podróżą i jak się do niej przygotować? Podpowiada znana podróżniczka Beata Pawlikowska!
Agata Bernaciak / 26.09.2016 05:01

W tym odcinku znana podróżniczka opowiada, jak przygotować się przed podróżą i na co zwrócić uwagę, jeśli jedzie się za granicę. Posłuchajcie, jakie doświadczenia związane z wyjazdami ma Beata Pawlikowska i jak ona sama przygotowuje się do dalekich podróży.

Podróżuj z Beatą Pawlikowską: przygotowania przed podróżą

Zastanawiasz się, jak przygotować się do dalekiej podróży? Zdaniem znanej podróżniczki najważniejsze jest oswojenie języka obowiązującego w kraju, do którego się wybierasz. Nie chodzi jednak o to, byś nauczyła się płynnej mowy!

Pamiętaj! Każdy język jest obcy, dopóki nie zostanie oswojony.

Najważniejsze, byś przyswoiła chociaż podstawowe zwroty, które ułatwią ci porozumiewanie się z tubylcami. Pamiętaj, że nie w każdym kraju i nie na każdym kontynencie język angielski jest tak popularny jak w Europie!

10 przepisów na soki wg Beaty Pawlikowskiej

Kolejnym bardzo ważnym elementem przygotowań jest czytanie przewodników i powieści, które przybliżą ci kulturę kraju, do którego jedziesz. Dzięki tej wiedzy łatwiej ci będzie zaplanować zwiedzanie i dowiesz się, jaki sposób zachowania jest niedopuszczalny w danym regionie. Podobną wiedzę dadzą ci również filmy dokumentalne i fabularne, których akcja toczy się u celu twojej podróży.

Zdaniem Beaty Pawlikowskiej najważniejszym elementem przygotowań do wyjazdu jest jednak trening pozytywnego myślenia. Podróżniczka zwraca uwagę, że to właśnie uśmiech i pozytywne nastawienie do ludzi jest gwarantem nawiązania dobrej relacji z mieszkańcami kraju, który postanowiłaś odwiedzić.

 

W Japonii dla ochłody - lody z zielonej herbaty

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Beata Pawlikowska (@beata.pawlikowska)

Dowiedz się, co jeszcze jest niezwykle istotne w trakcie przygotowywania się do podróży. Zapraszamy!

Podróżuj z Beatą Pawlikowską: dokąd jechać?