Jak zorganizować samodzielnie wakacje

wakacje fot. Adobe Stock
Zawsze podróżujesz z biurem podróży, bo wydaje ci się to bezpieczniejsze i wygodniejsze? A co jeśli za tę wygodę i bezpieczeństwo znacznie przepłacasz? Jak się okazuje #MożnaInaczej!
/ 25.06.2019 15:52
wakacje fot. Adobe Stock
To nie takie trudne, jak ci się wydaje! Samodzielne organizowanie wakacji jest coraz powszechniejsza, a co za tym idzie i coraz wygodniejsze. Zobacz, jak zrobić to krok po kroku!

 

1. Wybierz termin i miejsce

Zastanów się, gdzie chcesz wyjechać. Następnie pomyśl o terminie i pogodzie. Upewnij się, kiedy w danym miejscu zaczyna się i kończy pora deszczowa.
 

2. Znajdź tanie linie lotnicze

Przelot z reguły bywa najdroższym elementem całej wycieczki, a znalezienie odpowiednich linii lotniczych zajmuje zdecydowanie dużo czasu. Na co zwrócić uwagę, szukając biletu lotniczego? Przede wszystkim kluczowa powinna być cena, miejsce wylotu i przylotu, odległość lotniska od hotelu, a także czas trwania podróży.
 
 

3. Zabukuj hotel lub hostel

Dzięki nowoczesnej technologii znalezienie odpowiedniego hotelu czy hostelu wcale nie jest takie trudne. Wystarczy dobra wyszukiwarka. Szukając noclegu warto zwrócić uwagę na:
  • powierzchnię pokoju
  • liczbę łóżek i ich rodzaj
  • standard
  • wyposażenie 
  • dostępność klimatyzacji
  • odległość od miasta lub atrakcji turystycznych
  • widok z okna
  • dostępność wi-fi
  • cenę

 

4. Zaplanuj dojazd

Żeby po przylocie na miejsce nie okazało się, że nie masz jak dojechać z lotniska do hotelu, zarezerwuj samochód lub autobus. Warto też zastanowić się nad wypożyczeniem auta, które umożliwi ci wygodne zwiedzanie.
 

5. Wykup ubezpieczenie

Bezpieczeństwo i komfort są bardzo ważne - szczególnie podczas wakacji, gdy chcemy odpocząć. Przed wyjazdem ubezpiecz siebie oraz swój bagaż.
 

6. Stwórz listę rzeczy do zabrania

Pakowanie walizki na wakacje to prawdziwa sztuka. Jeśli ty również masz z tym problemy, to dużo wcześniej zacznij tworzenie listy rzeczy do zabrania. O czym warto pamiętać? Ubrania, torebki, buty i kosmetyki to nie wszystko. Do swojej listy dopisz dokumenty, ładowarkę do smartfona, selfistick, kapelusz, leki i oczywiście coś do jedzenia.
 

7. Nie zapomnij o przekąsce

Na dłuższą wyprawę warto zabrać coś do jedzenia. Pamiętaj, że tanie linie lotnicze nie oferują zwykle żadnego wyżywienia podczas przelotu, a trasa z lotniska do hotelu też zajmuje trochę czasu. Idealną przekąską na wyprawę jest wafelek Princessa o smaku słonego karmelu! Jest naprawdę pyszny!
 
Materiał powstał przy współpracy z marką Princessa