Jak zaplanować wakacje na własną rękę?

tanie wakacje na własną rękę
Sprawdź to!
22.12.2016 11:57
tanie wakacje na własną rękę
Wakacje za pasem, a twój budżet nie jest zbyt pokaźny? Zastanawiasz się, czy uda ci się gdzieś wypocząć za niewielkie pieniądze, czy też może czeka cię odpoczynek na własnym tarasie bądź balkonie?
 
Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy, a przy tym solidnie się zrelaksować, zaplanuj swoje wakacje sama, najlepiej od A do Z. Obawiasz się, że nie dasz sobie rady? Spokojnie, to naprawdę nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Kluczem do sukcesu jest tu planowanie wakacji z odpowiednim wyprzedzeniem, chociaż bywa i tak, że na ratunek przychodzą nam oferty last minute. Oto kilka wskazówek, które pomogą zredukować koszty związane z odpoczynkiem.

1. Zrezygnuj z biura podróży

Zamiast skorzystać z gotowych ofert biur podróży, sama zabaw się w poszukiwacza promocji i zaplanuj swoją podróż pod kątem swoim i kompanów. Zaoszczędzisz na tym pokaźną sumę, którą będziesz mogła wydać na wakacyjne atrakcje.

2. Bądź łowcą tanich biletów

Jeśli masz możliwość zaplanowania swojego urlopu ze sporym marginesem czasowym, zrób to! Nie czekaj ostatniej chwili. Kiedy poznasz już termin błogich wakacji, zacznij przeszukiwać strony internetowe, na których aż roi się od promocji tanich lotów. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Dostępne jest wiele stron, które wyszuka najkorzystniejsze ceny biletów dla ciebie i bliskich.

3. Zaplanuj, co chcesz zwiedzić

Wystarczy chwycić w dłoń przewodnik po kraju, który nas interesuje lub zapytać internautów, o miejsca godne naszej uwagi. Dzięki takim wskazówkom zaplanujesz dokładnie kiedy, gdzie i w jakiej kolejności najlepiej zacząć zwiedzanie. W odróżnieniu od biur turystycznych, na szlaku Twojego zwiedzania znajdą się tylko takie miejsca, które Ty zechcesz odwiedzić, a nie takie, które są w pewien sposób przez biuro narzucone.

4. Nocleg

Wybór noclegu jest ściśle związany z powyższym punktem. Gdy ustalisz, jakie rejony Cię interesują, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie noclegu w pobliskiej lokalizacji tak, abyście nie musieli tracić połowy swojego urlopu na dojazdy. Poszukaj w Internecie miejsc przyjaznych dla turystów i zarezerwuj miejsce. Dobrym rozwiązaniem są też ogłoszenia osób prywatnych. Ceny zazwyczaj są niezwykle konkurencyjne, a komfort porównywalny do standardów hotelowych.

5. Bądź bezpieczna

Wyjeżdżając na urlop, nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie Twoim i Twoich bliskich. Zadbaj o to przed wyjazdem. Zrób to, chociażby dla własnego komfortu psychicznego. Jak wiadomo wszystko może się zdarzyć, na wyjeździe także. Aby uniknąć dodatkowych kosztów- ubezpiecz się. Wykupując ubezpieczenie na własną rękę, zaoszczędzisz nawet do kilkuset złotych w porównaniu z ubezpieczeniem oferowanym przez biuro podróży. Brzmi kusząco, prawda? Nie pozostaje więc nic innego jak tylko skorzystać z tych możliwości.