Sextet czyli Roma i Julian - w Teatrze Capitol

Czy to w ogóle możliwe, że dla tej samej osoby będziesz ojcem a jednocześnie siostrą? W brawurowej komedii „ Sextet czyli Roma i Julian” Krzysztofa Jaroszyńskiego- tak!
/ 21.03.2013 06:40
Od kwietnia 2013 w warszawskim Teatrze Capitol zagości nowa sztuka w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego. W rolach głównych zagrają Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki. Na pierwsze spektakle zapraszamy już 25 i 26 kwietnia 2013

Akcja dzieje się współcześnie w Klinice Transseksuologii. W sali leży Roma, młoda dziewczyna, która podjęła decyzję o zmianie płci. Przy niej,  dużo starszy mąż, który próbuje odwieść żonę od postanowienia bycia chłopakiem. W sali obok leży 25-letni Julian, który zdecydował operacyjnie zostać kobietą. Obok łóżka rozpacza jego matka, która samotnie wychowała go i obwinia siebie o  decyzji syna.

Na korytarzu matka przypadkiem spotyka męża. Okazuje się, że oboje za młodu się znali, byli nawet parą narzeczonych i planowali ślub. matka i mąż wspominają tamte czasy, a tymczasem Roma i Julian zaczynają się sobie podobać. Matka spostrzega rodzącą się namiętność między młodymi i wraz z mężem snują intrygę, by jeszcze przed operacją Roma i Julian zaczęli żyć ze sobą. To może ich zniechęcić do zmiany płci, zwłaszcza gdyby Roma zaszła  w ciążę.

Podczas spotkania całej czwórki matka wyjawia przez lata skrywaną tajemnicę: Julian jest synem męża Romy. To komplikuje sytuację. W dodatku na osobności mąż oświadczył się matce i chce z nią być po rozwodzie z Romą. Tymczasem młodzi spotykają się w łóżku Juliana. Zaczynają się kochać, gdy nagle Julian wpada na genialny pomysł…

Twórca serialowego hitu „Daleko od noszy” i odtwórcy kultowych ról siostry Basen i doktora Kidlera w innym wcieleniu – znowu razem!