Czołowy zespół flamenco NUEVO BALLET ESPAŃOL w Polsce

Rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości, wyrażający szaleństwo i pragnienie. Hiszpański zespół Nuevo Balet Espanol na trzech występach w Polsce.
/ 07.04.2010 08:46
Zeszłoroczne występy NUEVO BALLET ESPAŃOL cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności, w związku z tym zaprosiliśmy artystów do Polski ponownie. Tym razem grupa zaprezentuje swój najnowszy projekt „Cambio de tercio”, który został przez krytyków uznany za najlepszy w historii działalności baletu. Tego nie można przegapić!
Założyciele NUEVO BALLET ESPAŃOL, nowatorskiego hiszpańskiego baletu, Angel Rojas i Carlos Rodriguez, to najpopularniejsi w Hiszpanii tancerze flamenco młodego pokolenia. Przygotowywane przez nich przedstawienia są niewiarygodnie perfekcyjne, dopracowane w najmniejszym szczególe. W każdym ruchu, geście widać wielką pasję, pełne poświęcenie i ogromną miłość do tańca. To prawdziwi mistrzowie flamenco, tańca który nie łatwo jest ujarzmić. W Hiszpanii za swoje dokonania docenieni zostali takimi nagrodami jak Best Outstanding Dancer, czy Best Performer. Zdobyli również tytuł Best Spanish and Flamenco Dance Company, który uczynił z nich pierwszą grupę taneczną Hiszpanii.

NUEVO BALLET ESPAŃOL to zespół, który w niebanalny sposób połączył taniec nowoczesny i współczesną muzykę z tradycyjnym flamenco. Członkowie baletu to prawdziwi przedstawiciele tańca hiszpańskiego, nie tylko na skalę narodową, ale również międzynarodową. Ich fenomen od początku działalności budzi wiele emocji. Oryginalne podejście do flamenco, przez które chcą odświeżyć wizerunek tego popularnego stylu tańca, zadziwia, jednak nawet zwolennicy tradycji nie mogą się mu oprzeć.
Tym razem do Polski NUEVO BALLET ESPAŃOL przyjedzie z najnowszym projektem Cambio de Tercio, który został okrzyknięty przez krytyków najlepszym w historii istnienia baletu. Spektakl po raz kolejny ukazuje unikalny styl, piękną choreografię, pełną pasji i zróżnicowanych emocji, czystość, intensywność i magię flamenco, jaką tylko można wprowadzić na scenę. Rojas i Rodriguez w towarzystwie pięknych tancerek dzięki improwizacji kreują jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne momenty. Całości dopełni dźwięk gitar połączonych z fletem, wiolonczelą, skrzypcami, które tworzą nowoczesne i dynamiczne brzmienie. Zaskakująca w tym projekcie jest interakcja muzyków z tancerzami, którzy aktywnie uczestniczą w spektaklu, dzięki czemu staje się on bardziej energiczny i zaskakujący.
Każdy z artystów specjalizuje się w innej odmianie flamenco, co prezentują w zachwycających solowych partiach, indywidualnych interpretacjach tego pięknego tańca. Podczas scen zbiorowych tworzą natomiast prawdziwą jedność, jedność pełną emocji, która skryta i tajemnicza potrafi nagle wybuchnąć z ogromną siłą, zalewając publiczność miłością, gniewem, czy wielką radością.

Terminy przedstawień:
18 kwietnia, Warszawa, Sala Kongresowa
19 kwietnia, Zabrze, DMiT
20 kwietnia, Wrocław, Teatr Polski