Wielki Koncert Muzyki Filmowej - 12 czerwca w Warszawie!

12 czerwca 2011 roku w Sali Kongresowej w Warszawie wykonany zostanie premierowy Koncert Muzyki Filmowej. Polską Orkiestrę Radiową poprowadzi dyrygent Maciej Sztor, a publiczność będzie świadkami niezwykłego muzycznego projektu.
/ 25.10.2007 11:31

12 czerwca 2011 roku w Sali Kongresowej w Warszawie wykonany zostanie premierowy Koncert Muzyki Filmowej. Polską Orkiestrę Radiową poprowadzi dyrygent Maciej Sztor, a publiczność będzie świadkami niezwykłego muzycznego projektu.

Koncert przedstawi jedne z najważniejszych dzieł muzyki filmowej XX i XXI wieku. W programie wieczoru znajdą się utwory wybitnych kompozytorów: oskarowe kompozycje Johna Williamsa z „Gwiezdnych Wojen”, „Szczęk” i „Parku Jurajskiego”, nie zabraknie znanych soundtracków z „Titanica” Jamesa Hornera czy z „Forresta Gumpa” Alana Silvestriego. Całość uświetni suita Hansa Zimmera z filmu „Gladiator”. Przekonamy się, że muzyka filmowa nie jest tylko ornamentem, ale ilustruje i dopełnia dzieła filmowe.

Patronem koncertu jest Deutsche Bank.

Więcej informacji o wydarzeniu na:  www.KoncertFilmowy.pl

Bilety na koncert są dostępne w serwisach: www.eBilet.pl, www.ticketpro.pl. www.eventim.pl oraz  bileteriach EMPIK. Ceny biletów: 180, 120 i 60 zł.

Informacje o koncercie:

Termin:    12  czerwca  2011 (niedziela)
Miejsce:   Sala  Kongresowa PKiN
Godzina:  19:00

Wykonawcy:

Polska Orkiestra Radiowa
Maciej Sztor – dyrygent

PROGRAM KONCERTU

  • John Williams - Szczęki
  • John Williams - Gwiezdne Wojny
  • John Williams - Park Jurajski
  • Alan Silvestri   - Forrest Gump
  • James Horner - Titanic
  • Hans Zimmer - Gladiator
  • John Williams - Superman
  • Finał: wiązanka najpopularniejszych tematów Johna Williamsa: Gwiezdne Wojny, Szczęki, Superman, Poszukiwacze Zaginionej Arki, Harry Potter, E. T.

Maciej Sztor

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Capellą Bydgostiensis oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Koncertował m.in. z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz Capellą Bydgostiensis. Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem profesja - interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar muzyki filmowej - szczególnie amerykańskiej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej, współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce

Polska Orkiestra Radiowa

Historia Orkiestry rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy to Stefan Rachoń, skrzypek i dyrygent, stworzył zespół, którego zadaniem było - oprócz występów koncertowych - nagrywanie utworów dla Polskiego Radia i Telewizji. Zespół odbył wiele tras koncertowych, w ostatnich sezonach goszcząc m.in. we Francji, Holandii, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji występując między innymi w takich salach jak La Scala w Mediolanie, Liederhalle w Stuttgarcie, Alte Oper we Frankfurcie, Meistersingerhalle w Norymberdze, Concertgebouw w Amsterdamie i w sali tronowej Zamku Królewskiego w Sztokholmie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Polska Orkiestra Radiowa wzbogaciła radiowe archiwum o liczne, doskonałe nagrania muzyki klasycznej i współczesnej, autorstwa najwybitniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów. Nagrała także płyty w koprodukcji z największymi wytwórniami zagranicznymi takimi jak EMI-Classic i KOCH.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)