Wakacje po włosku z Zucchero

Jedyny koncert Zucchero w Polsce odbędzie się 7 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Kongresowej.
/ 18.07.2007 12:13
Autor takich hitów jak: "Baila Morena", "Senza una donna", "Diamante", "Wonderful World", "Everytime You Go Away" i wielu innych – Zucchero – już 7 sierpnia wystąpi na jedynym koncercie w Polsce! To niezwykła szansa, aby zobaczyć i usłyszeć Go na żywo! Żywa legenda, włoski temperament i niezwykła charyzma w jednej osobie!


Na swoim koncie ma 16 płyt, których wyniki sprzedaży biją rekordy w historii włoskiej fonografii. Porównywany do Joe Cockera i Chrisa Rea - Adelmo Fornaciari, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, przyjeżdża do naszego kraju, by po raz kolejny zachwycić polską widownię sowimi przebojami w nowych aranżacjach.

Podczas koncertów Zucchero już od pierwszych minut, zaraża widownię swoją energią. Występy z jego udziałem to niesamowite wydarzenie, połączenie włoskiego temperamentu i niezwykłej muzykalności artysty. Nie ma osoby, która w trakcie koncertu siedzi spokojnie. Zucchero w sposób szczególny nawiązuje kontakt z publicznością, bawi się razem z nią i widać, że znajduje w tym, co robi wiele radości i ogromną satysfakcję. Jego muzyka to połączenie różnych gatunków - od bluesa i rocka z elementami nowoczesnego klubowego brzmienia, po balladowe romantyczne piosenki. Jednak wokalista zapytany o styl, jaki reprezentuje odpowiada: "Nigdy nie oceniałem muzyki według różnorodności stylów. Zawsze jest jakiś wspólny mianownik. Po prostu muzyka dzieli się na dobrą i złą. Tak samo są dobrzy i źli artyści". Zucchero zdecydowanie należy do tych dobrych.

Pierwszy album nagrany w całości po angielsku, zatytułowany "Zucchero", zawierał największe przeboje artysty i trafił na czołówki list przebojów. Płyta ukazała się w Europie, Azji, USA, Ameryce Południowej i w Południowej Afryce. Zucchero ma na koncie wiele znanych utworów, wielkimi międzynarodowymi hitami stały się między innymi kompozycje: "Mama", "Diamante" (z Randy Crawford), "Wonderful World" (gościnnie wystąpił Eric Clapton), "Everytime You Go Away", "Baila (Sexy Thing)".
Lista artystów, z którymi współpracował jest bardzo długa – to przede wszystkim Young i Clapton, Stevie Wonder, Luciano Pavarotti oraz Elton John, Bono, Sting, Randy Crawford, Andrea Bocelli, zespół Scorpions czy legenda bluesa John Lee Hooker.

Recenzje:
"Zucchero to żywa legenda muzyki rozrywkowej. Jego piosenki są mistrzowskim dziełem. W każdej nucie słychać perfekcyjność i profesjonalizm artysty". (The Sun)

"Jego muzyka to potężna dawka energii i pozytywnych wibracji. Zucchero podczas swoich koncertów, w sposób szczególny umie zbudować więź z publicznością. A ci w zamian nie pozwalają mu zjeść ze sceny bez serii bisów".(Der Spiegel)

"Fakt, że współpracował z tak wieloma wielkimi postaciami muzyki rozrywkowej, świadczy o różnorodności jego muzyki i niezwykłym talentem", (Le Figaro)