VII Międzynarodowe Warsztaty Taneczne

W dniach do 3 do 14 września br. zapraszamy na kolejne Międzynarodowe Warsztaty Taneczne – LATO 2007 w Szkole Tańca RIVIERA.
/ 14.11.2007 16:53

Jak co roku, będzie można wziąć udział w wyjątkowych warsztatach technik tanecznych, prowadzonych w Szkole Tańca organizatorów oraz tych, które w niedalekiej przyszłości będzie można w RIVIERZE trenować. Przeważająca część instruktorów/nauczycieli to pedagodzy, pracujący w RIVIERZE i cieszący się największym uznaniem wśród kursantów. Wśród prowadzących zajęcia znajdą się również wspaniali goście z zagranicy.

W trakcie VII Międzynarodowych Warsztatów Tanecznych LATO 2007 odbędą się kursy tańców:
- funky jazz
- latin jazz
- modern jazz
- hip-hop
- taniec brzucha
- taniec brzucha + jazz
- Body Contitioning
- taniec klasyczny
- samba brasil
- latino solo
- salsa hip-hop
- mambo
- reggaeton
- flamenco
- tango argentyńskie
- taniec irlandzki

Instruktorzy VII Międzynarodowych Warsztatów Tanecznych:
- Shady Yehia El Said
- Nadia Kodiche
- Viann Asencio
- Dominique Lisette
- Alessane Wat
- Kelechi Onyele
- Eva Lackova
- Jasmin Mazloum
- Adriana i Fernanda Goulart
- Aciliz Katell Caro Fontalvo
- Luiza Pasierowska i Jakub Korczewski
- Monika Grzelak
- Renata Ilnicka
- Anna Jujka
- Agata Kozioł


Krótki przewodnik po tańcach, których będzie można się nauczyć na Międzynarodowych Warsztatach Tanecznych 2007:
Bodyconditioning
: połączenie m.in. yogi, pilates - Ćwiczenia pomocne dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania. Przez wykonywanie określonych ćwiczeń uelastyczniających i wzmacniających poszczególne grupy mięśni poprawia się ogólna sprawność fizyczna i wytrzymałość ciała, eliminujące skłonności do urazów i kontuzji. Bodyconditioning pomaga rozwinąć siłę, koordynację, wydajność mięśni i prawidłowość postawy, wpływa również na pracę układu krwionośnego, sprzyjając prawidłowemu dotlenieniu mózgu a przez to zwiększeniu naszej wydolności psychicznej. W zależności od pedagoga prowadzącego program zawiera elementy technik Alexandra i Pilatesa, jogi, tai chi i Body mind centering.

Flamenco: folklor cyganów andaluzyjskich. Flamenco tworzą nierozerwalnie związane ze sobą śpiew, taniec i muzyka (cante, baile, toque). Jako pierwszy ukształtował Si śpiew oparty na rytmie. Nieco później pojawił się taniec, stanowiący początkowo formę ilustracji pieśni. Taniec flamenco jest najczęściej solowy- to indywidualna forma wypowiedzi, zawierająca zawsze pewien element improwizacji.

Funky jazz: wywodzi się z tradycji afro-amerykańskiej i charakteryzuje się przede wszystkim rytmem i dynamiką. Nawiązuje do techniki tańca jazzowego, wykorzystuje kroki HIP-HOPu i wykonywany jest do muzyki FUNKY i POP JAZZ. Technika tańca jazzowego rozwija umiejętności "izolacji", czyli wykonywania niezależnych ruchów poszczególnych części ciała i ich koordynacji. Cechą charakterystyczną dla tego stylu jest rytmu muzycznego zawarta w ciele tancerza. Tancerz i jego ciało są odpowiedzią na rytm, który może posiadać kilka symultanicznych wzorów, synkop i pauz, kreując niepowtarzalną jakość ruchu.

Hip-hop - z prywatek Bronksu i Harlemu wyrósł ważny składnik kultury hiphopu: breakdance. Jego wykonawcy przykuwają uwagę płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością i figurami akrobatycznymi. Widowiskowości dodaje niewielka powierzchnia, na której realizowane bywają najbardziej nawet skomplikowane układy. Mieszanka różnorodnych wpływów kulturowych wzbogacała breakdance o nowe kroki i triki.

Latin jazz: zajęcia łączą w sobie elementy modern jazzu, funky, tańców latynoskich, z domieszką hip hopu i wszystkich innych tańców, które można wykorzystać, albo zdeformować na korzyść ciekawej choreografii w takt muzyki latynoamerykańskiej.

Latino solo: kurs tańców latynoamerykańskich. Kierowany do kobiet, które chcą się nauczyć tańca dla samych siebie, odkryć w sobie miłość to latynoskich rytmów. To samba, rumba, cza-cza, jive, pasadoble. Samba jest bardzo sprężysta, skoczna, energiczna i szybka. Rumba jest statyczna, zmysłowa; jest tańcem całego ciała. Cha-cha charakteryzuje ruch ciała akcentujący każdy rytm. Jive jest najbardziej energicznym i radosnym tańcem latynoamerykańskim. Pasadoble pozwoli uczestnikom wyrazić swoje emocje. Jest typowym tańcem turniejowym. Wszystkie wymienione techniki tańca pozwalają tancerce odnaleźć w tańcu coś nowego.

Mambo jazz: najnowsze światowe trendy w salsie przywiezione prosto z Nowego Jorku! Salsa z elementami afro, funky i latin jazz w oryginalnych krótkich sekwencjach choreograficznych do wykorzystania na imprezach, pokazach czy do pracy własnej nad swoim ciałem. Krok podstawowy stylizowany z dużą ilością ozdobników bazujących na izolacji i ruchu całego ciała.

Reggaetón: bardzo popularny wśród młodzieży ameryki łacińskiej w szczególności w krajach karaibskich. Mający specyficzną synchronizację tańca ze znaczeniem tekstu - ruchy często odzwierciedlają nastrój i przekaz piosenkarza w danym utworze. Tańczący swoimi ruchami chce zwrócić na siebie uwagę i zainteresować innych tancerzy. Pochodzenie reggaetónu jest sprawą konfliktową. Dla niektórych jego kolebką jest Puerto Rico, inni bronią tezy iż pochodzi on z Panamy. Na początku lat siedemdziesiątych przybysze z Jamajki, którzy przyjechali budować kanał panamski zaczęli śpiewać reggae po hiszpańsku i tak powstał reggaetón (reggaeton).

Salsa hip-hop: dość nietypowe połączenie stylów tanecznych Salsy oraz Hip Hop. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć zakres swoich umiejętności tanecznych, pomagają w usprawnieniu sylwetki i poprawiają koordynację ruchów.

Taniec brzucha: Jest to taniec medytacyjny, łączy ciało, duszę i umysł. Wyzwala to co najbardziej uwodzicielskie i kobiece. Jest najstarszym tańcem w historii świata, najbardziej wymownym i wyrazistym tańcem kobiecym, chwytającym za serce swym liryzmem. Od tancerek wymaga odnalezienia w sobie prawdziwie kociej miękkości. Jego ekspresja kryje się nie tylko w kuszących ruchach ciała, ale również w oczach tancerek.

Taniec irlandzki: Na tym kursie poznają podstawowe elementy tańca irlandzkiego :reel, double jig, single jig, slip jig. Jest to nauka tańca mająca na celu przybliżenie Irlandzkiej Kultury. Taniec Irlandzki zachwyca i inspiruje. Jest zabawą, która łączy uczestników. Muzyka pomaga w wyrażeniu radości z tańca.

Taniec klasyczny: ma na calu wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, czystego piękna ciała, idealnego rysunku, pięknych póz, płynności i harmonii ruchów. Wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową poprzez stałą konstrukcję lekcji, ćwiczenia przy drążku i na środku. Taniec klasyczny to utworzona przez choreografię kombinacja ustalonych kroków, póz, dla określenia których używana jest francuska terminologia.

Szczegóły dotyczące Warsztatów znajdują się na stronie: www.taniec.net