One Direction fot. ONS.pl

Spotify najpopularniejsi artyści poniżej 25 roku życia

Młodzi artyści coraz lepiej radzą sobie w showbiznesie, zdobywając czołowe miejsca na listach przebojów!
Joanna Szczepaniak / 10.06.2014 10:57
One Direction fot. ONS.pl
Którzy z młodych artystów najlepiej radzą sobie w przemyśle muzycznym? Spotify przedstawia pierwszy ranking najbardziej wpływowych młodych gwiazd świata muzyki. Serwis Spotify przeanalizował największe hity, biorąc pod uwagę liczbę nie tylko liczbę odsłuchań utworów, ale także ich popularność na liście najczęściej udostępnianych kawałków. W ten sposób powstała lista 25 najpopularniejszych artystów, którzy nie skończyli jeszcze 25 lat.

Najbardziej popularni i wpływowi

Szwedzka gwiazda Avicii – pierwszy artysta, który osiągnął liczbę miliarda odtworzeń – w 2014 roku zdobył szturmem scenę muzyki elektronicznej, zapewniając sobie tytuł najbardziej wpływowego młodego muzyka. Tak sam skomentował swój sukces: „To dla mnie niezwykły rok. Niewiarygodne, że udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w rankingu Spotify, i to na kilka miesięcy przed moimi 25. urodzinami! Kocham to co robię i cieszę się, że moi fani i Spotify wspierają moją muzykę”.

Zaraz za Aviciim uplasowała się Lorde, jedno z największych odkryć ubiegłego roku, której Royals trafiło w gusty słuchaczy na całym świecie. W pierwszej piątce znalazły się także gwiazdy o ugruntowanej już pozycji: Miley Cyrus, One Direction i Taylor Swift. W pierwszej dziesiątce oplasował się także młody wokalista country Hunter Hayes. Tuż za nim na liście pojawiła się Rita Ora, ulubienica serwisów plotkarskich.

Lista najpopularniejszych artystów poniżej 25. roku życia według Spotify:

1. Avicii
2. Lorde
3. Miley Cyrus
4. One Direction
5. Taylor Swift
6. Jason Derulo
7. Ariana Grande
8. Hunter Hayes
9. Rita Ora
10. Iggy Azalea
11. Justin Bieber
12. Sam Smith
13. Birdy
14. YG
15. Zedd
16. Demi Lovato
17. The Neighbourhood
18. Phillip Phillips
19. John Newman
20. Disclosure
21. Earl Sweatshirt
22. Jake Bugg
23. Hozier
24. Joey Bada$$
25. Sky Ferreira

Więcej nowości muzycznych: