Płyta Sade fot. serwis prasowy

Płyta Sade

Wszyscy, którzy nie mieli okazji być na koncercie Sade w łódzkiej Arenie mogą przeżyć dwie godziny niezapomnianych wrażeń na DVD i Blu-ray.
/ 13.06.2012 14:13
Płyta Sade fot. serwis prasowy
Najlepiej sprzedający się w Polsce zagraniczny zespół ostatnich lat (Diamentowa Płyta za "Soldier of Love", Poczwórna Platyna za "The Ultimate Collection") przygotował najważniejsze koncertowe DVD roku 2012 - i nie ma w tym absolutnie cienia przesady.

Kto miał okazje widzieć Sade w akcji pół roku temu w łódzkiej Arenie - tego nie trzeba długo przekonywać. Koncert brytyjskiej formacji stał się wydarzeniem niezwykłym nie tylko dlatego, że odbył się w Polsce po raz pierwszy. Jego magia polegała na połączeniu głosu Sade Adu z przepiękną oprawą graficzną i specjalnymi wizualizacjami - innymi dla każdego śpiewanego hitu (gigantyczna kula dyskotekowa, czerwone kotary, wyświetlane na ogromnych ekranach pejzaże, specjalnie nakręcone na tę okazję klipy, podnośniki, itd.).

Wszyscy, którzy na wyprzedany koncert nie mieli okazji się dostać - mają okazję przeżyć te magiczne 2 godziny w zaciszu domowym za sprawą Blu-Raya i DVD "Bring Me Home - Live 2011". Trafiły tu 22 utwory koncertowe (od najstarszych – "Smooth Operator", "Your Love Is King" – po najnowsze, w tym "Soldier of Love" i ubiegłoroczny hit "Love is Found") – sfilmowane przez Sophie Muller, światowej sławy artystkę odpowiedzialną za wizualną stronę zarówno koncertu, jak i większości teledysków Sade. Warto dodać, że reżyserka za swoje dzieło otrzymała 2 nominacje do przyznawanych przez branżę koncertową nagród Pollstar Awards – w kategorii „Najbardziej Kreatywna Produkcja Sceniczna” i „Najlepsza Trasa Koncertowa 2011”.

Wśród dodatków do Blu-Raya i DVD znajdziemy także  20-minutowym film z przygotowań do koncertu (polskie napisy!) autorstwa Sophie oraz krótkie materiały filmowe nakręcone przez muzyka Sade – Stuarta Matthewmana i członków ekipy technicznej. Do koncertu na DVD dołączono również krążek CD audio z 13 wersjami koncertowymi wybranych utworów (CD+DVD ukaże się zarówno w opakowaniu CD, jak i DVD).


Sade, "Bring Me Home - Live 2011", Wydawca: Sony Music Poland, Premiera: 12 czerwca 2012, Cena ok. 39,60 zł
Tagi: Sade