POLECAMY

Pat Metheny - koncert w Warszawie!

Już 9 listopada zapraszamy na koncert Pat Metheny Trio w Sali Kongersowej w Warszawie połączony z uroczystością wręczenia złotej płyty za sprzedaż albumu ,,What’s It All About”.

Już 9 listopada zapraszamy na koncert Pat Metheny Trio w Sali Kongersowej w Warszawie połączony z uroczystością wręczenia złotej płyty za sprzedaż albumu ,,What’s It All About”.

Pat Metheny - genialny gitarzysta jazzowy, zdobywca 18 nagród Grammy, nie ustaje w poszukiwaniach. Czasami chwyta się twórczości innych artystów i interpretuje ją w sposób wyjątkowy. Jak na prezentowanej płycie, zawierającej wyłącznie przeróbki. Na "What's It All About", jak na wielu innych albumach Pata, słychać to, co w jego muzyce najlepsze - popowe wyczucie melodii i chwytliwość, połączone z jazzową techniką, improwizacją, wyobraźnią.

Artysta wybrał 10 piosenek, które mają dla niego szczególne znaczenie, i zinterpretował je w wersjach akustycznych. To pierwszy przypadek w blisko 40-letniej karierze Metheny'ego, kiedy na jego płycie nie znalazła się autorska kompozycja. Możemy za to posłuchać, jak Pat podszedł do tak klasycznych utworów, jak "The Sound Of Silence" Paula Simona czy "And I Love Her" The Beatles. Nie zabrakło także jazzu i klasycznego popu (Antonio Carlos Jobim, Burt Bacharach). Piosenki artysta nagrał na specjalnej, barytonowej gitarze, głównie w nocy, w swoim studiu w Nowym Jorku. W paru przypadkach użył innego instrumentu (42-strunowa gitara Pikasso, gitara klasyczna). "Od lat miałem z tyłu głowy pomysł nagrania takiego albumu" - opowiada Metheny. "Część z tych utworów usłyszałem po raz pierwszy, gdy nie byłem jeszcze w stanie sam napisać żadnej nuty. Powstały w czasach, gdy harmonie i melodie były ważną częścią muzyki popularnej".

Zapraszamy na listopadową trasę koncertową Pat Metheny Trio! W jej ramach słynny kompozytor oraz gitarzysta jazzowy wystąpi wraz z muzykami ze swojego tria: kontrabasistą Larrym Grenadierem oraz mistrzem perkusji Billem Stewartem. Polscy fani będą mieli możliwość usłyszeć Pat Metheny Trio na czterech wyjątkowych koncertach:

05.11.2011 Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
06.11.2011 Wrocław / Hala Orbita
08.11.2011 Poznań / Hala Arena
09.11.2011 Warszawa / Sala Kongresowa
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)