Making of z klipu Moniki Brodki "Krzyżówka dnia"

"Krzyżówka dnia" to najnowszy klip Moniki Brodki pochodzący z płyty Granda. Zobacz making of z przygotowań klipu.
/ 31.03.2011 08:55
Kilkanaście dni przygotowań, 4 dni zdjęciowe, 60 godzin na planie, kilkunastu artystów sztuk wizualnych i kilkanaście dzieł, które uległo destrukcji...To w skrócie klip Brodki do "Krzyżówki dnia" - kolejnego singla z płyty "Granda".

Autorem klipu jest Krzysztof Skonieczny, reżyser i aktor. Efekt współpracy Brodki i Skoniecznego został zaprezentowny 18.03. w Stodole przed koncertem Brodki na Francophonic Festival.

Teledysk został stworzony klasyczną techniką animacji poklatkowej. Kilkunastu różnych artystów reprezentujących rozmaite style, estetyki i techniki na bieżąco animowało przestrzeń wokół głowy Moniki uwięzionej w ogromnym blejtramie, kreując wokół niej charakterystyczne i wyraziste dla swojej twórczości światy. Inspiracją do powstania klipu była między innymi twórczość Michela Gondry'ego.

Artyści zaproszeni do projektu: Skont, Dawid Krępski i Kamil Krępski, Ilona Błaut, Piotr Cieplak, Arek Romański (Huncwot), Ewa Juszkiewicz i Katarzyna Łygońska (AAA Tanie Wizualki), Bobrowiec, Arobal, Sepe i Chazme718, Karolina Sulich, Natalia Kacper Mleczak.