IV Międzynarodowy Festiwal Salsy w Warszawie

Festiwal Salsy fot. Materiały od Organizatora Festiwalu
Podczas Międzynarodowego Festiwalu Salsy odbędzie się koncert zespołu LA-33 - prosto z Kolumbii
/ 06.11.2008 12:24
Festiwal Salsy fot. Materiały od Organizatora Festiwalu
La-33 (czyt. la treinta i tres) to aktualnie najsłynniejszy kolumbijski zespół grający salsę i jedna z najbardziej znanych orkiestr tego typu w Ameryce Łacińskiej. Po raz pierwszy w Polsce, koncert La-33 stanowić będzie główny punkt programu IV Międzynarodowego Festiwalu Salsy w Warszawie 2008.

La-33, czerpiąc inspirację z wielkich big bandów lat 70-ych, nadała mu nowy, świeży charakter. Wśród wielu utworów, trzeba wymienić „La Pantera Mambo” (Różowa Pantera), jeden z największych hitów, który stał się znakiem rozpoznawczym nowej generacji zespołów salsowych, tak modnych w Ameryce Łacińskiej. La-33 gra rytmy descarga i salsa dura, okraszonych delikatną nutą kolumbijskiego jazzu.

Zespół La-33 został założony w Bogocie w 2002 roku. Swą nazwę wziął od ulicy, na której znajdowała się jego siedziba: Ulica 33. Ich nowy album „Gózalo” został wybrany w Kolumbii Płytą Roku 2007 przez prestiżowy tygodnik „Semana”.

Triumfowali w kategoriach Best live show i Best live performance podczas Colombian Salsa Panorama i na X Festiwalu Teatru Iberoamerykańskiego w Bogocie. La-33 zagrała koncerty w wielu wielkich miastach całej Europy w ramach ich Europejskiego Letniego Tournee 2006, 2007 i 2008.

Koncert odbędzie się 7 listopada 2008 w Warszawie, klub Space, ul. Kolejowa 37/39.
Bilety do nabycia przed wejściem do klubu. Cena 70zł.
Start: 21:00 - lekcja salsy dla początkujących i pokazy gwiazd IV Międzynarodowego Festiwalu Salsy w cenie biletu.


IV Międzynarodowy Festiwal Salsy

IV Międzynarodowy Festiwal Salsy w Warszawie to największe w Europie Środkowo- Wschodniej wydarzenie promujące salsę i kulturę iberoamerykańską. W stolicy pojawi się ponad czterdzieści gwiazd tańca z całego świata, między innymi Jhesus Aponte, choreograf programu You Can Dance. W listopadowy weekend instruktorzy (07-09.11.08) poprowadzą warsztaty taneczne na trzech poziomach zaawansowania. Mistrzów sceny salsowej będzie można zobaczyć w oszałamiających pokazach podczas imprez towarzyszących Festiwalowi (klub Space i Hybrydy).
Na każdą osobę, która zdecyduje się na wzięcie udziału w warsztatach dla początkujących, czeka ciekawa oferta: 20% zniżki na karnet, jeśli w zajęciach tanecznych udział weźmie kolega lub koleżanka.
Szczegóły: www.SalsaFestival.pl

Organizatorzy: Studio Tańca Salsa Libre i Ambasada Republiki Kolumbii
w Polsce.
Tagi: salsa

Redakcja poleca

REKLAMA