patronat polki.pl, cloud atlas, atlas chmur fot. serwis prasowy

Cloud Atlas soundtrack

W sklepach pojawiła się właśnie ścieżka dźwiękowa do filmu Atlas Chmur.
/ 14.11.2012 09:20
patronat polki.pl, cloud atlas, atlas chmur fot. serwis prasowy
Sony Music z dumą ogłasza premierę ścieżki dźwiękowej do najnowszego filmu Toma Tykwera (Biegnij Lola, biegnij) oraz Andy i Lana Wachowskich (trylogia Matrix) - „Atlas Chmur” (oryg. „Cloud Atlas”),na postawie bestsellerowej powieści Davida Mitchella. Soundtrack skomponował Tom Tykwer, Johnny Klimek i  Reinhold Heil, (czyli ten sam zespół, który kilka lat wcześniej stworzył bardzo udaną muzykę do filmów ‘Pachnidło’ i ‘Biegnij Lola, biegnij’). Muzyka Tykwera została nagrana z MDR Leipzig Radio Symphony pod dyrekcją Kristjana Järvi’ego.

‘Atlas Chmur’ jest wielkim wydarzeniem filmowym i najdroższym niezależnym filmem wszech czasów z budżetem 100 milionów dolarów oraz wspaniałą obsadą: Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Susan Sarandon, Jim Sturgess Ben Whishaw oraz Jim Broadbent. Wysokość budżetu i gwiazdorska obsada odpowiada wielu wątkom tej historii: dramat, tajemnica, wieczna miłość opowiedzianymi poprzez pojedynczą historię, która rozgrywa się w kilku terminach na przestrzeni 500 lat. Bohaterowie spotykają się i przechodzą z jednego życia w następne. Rodzą się i odradzają na nowo. Ponieważ konsekwencje ich działań i wyborów wpływają na siebie nawzajem w przeszłości, teraźniejszości i odległej przyszłości, jedna dusza jest kształtowana od zabójcy w bohatera, a jeden akt dobroci jest w stanie podnieść rewolucję. Wszystko jest połączone.

Dla muzyki, która odgrywa niezmiernie ważną rolę w filmie, Tykwer połączył ponownie siły z Reinholdem Heilem i Johnny’m Klimkiem, z którymi pracował wspólnie przy muzyce do ‘Pachnidła’ oraz ‘Biegnij Lola, biegnij’. Muzyki zapewnia znacznie więcej niż atmosferyczny podkład do filmu, jako że powtarzane motywy muzyczne pomagają powiązać złożoną fabułę, ale przede wszystkim dlatego, że epizod rozgrywający się w 1930 roku kręci się stricte wokół muzyki. Ta historia przedstawia Bena Whishawa jako młodego muzyka : Roberta Frobishera’a, który komponuje Cloud Atlas, składający się z sześciu solówek, idealnie współgrających z formułą narracji.

Muzykę do 23 utworów ścieżki dźwiękowej, wykonała MDR Leipzig Radio Symphony z Lipska, jedna z najlepszych niemieckich orkiestr radiowych, pod znakomitym kierownictwem Kristjana Järvi’ego, estońsko-amerykańskiego dyrygenta, który został określony przez New York Times jako reinkarnacja Leonarda Bernsteina. W notkach reżyser i kompozytor pisze o wspaniałej grze Orkiestry Symfonicznej Järvi’ego: "Ten najwyższej klasy zespół był otwarty i ciekawy naszego przedsięwzięcia i z wielkim zapałem je zrealizował" i opisuje współpracę jako "szczęśliwe połączenie, któremu zawdzięczamy jedno z najbardziej spełnionych dzieł w naszej karierze."

Tracklista
1. Prelude: The Atlas March 
2. Cloud Atlas Opening Title 
3. Travel To Edinburgh 
4. Luisa's Birthmark 
5. Cavendish In Distress 
6. Papa Song 
7. Sloosha's Hollow 
8. Sonmi-451 Meets Chang 
9. Won’t Let Go 
10. Kesselring 
11. The Escape 
12. Temple Of Sacrifice 
13. Catacombs 
14. Adieu 
15. New Direction 
16. All Boundaries Are Conventions 
17. The Message 
18. Chasing Luisa Rey 
19. Sonmi's Discovery 
20. Death Is Only A Door 
21. Cloud Atlas Finale 
22. The Cloud Atlas Sextet for Orchestra 
23. Cloud Atlas End Title
Tagi: Polki.pl