Płyta Charlie Winston fot. serwis prasowy

Charlie Winston na koncertach w Polsce

Charlie Winston wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w Warszawie i Krakowie.
/ 26.04.2012 13:26
Płyta Charlie Winston fot. serwis prasowy
Brytyjski artysta folkowy, tekściarz i wokalista, brat słynnego Toma Baxtera. Na co dzień mieszkający w Paryżu. Zasłynął wydanym w 2009 roku singlem "Like a Hobo", promującym  drugie wydawnictwo artysty. Singiel na długo zadomowił się na pierwszych miejscach list przebojów zarówno we Francji, jak i w Stanach Zjednoczonych. Najnowszy album nieco różni się od poprzednich, na co wpływ miał prawdopodobnie pobyt muzyka w gorącej Kalifornii, gdzie powstała połowa utworów na "Running Still". To wszystko w połączeniu z delikatnie niedbałym wizerunkiem hulaki jeszcze bardziej przyczyni się do sukcesu najnowszego krążka.

Marzeniem nastoletniego Winstona była kariera aktora, jednak życie szybko zweryfikowało jego plany. W wieku 15 lat założył pierwszy zespół z sekcją dętą. To był przełomowy moment w życiu  Charliego, który wtedy był mocno zafascynowany jazzem. Wcześniej  jednak w kręgu jego zainteresowań był hip hop i beatbox, czego dowodem jest utwór “Speak to Me” z najnowszej płyty artysty.

W 2007 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album Winstona pt. “Make Way”. Dwa lata później na sklepowych półkach pojawił się krążek “Hobo”, na którym znajdziemy najpopularniejszy utwór Charliego “Like a Hobo”.  To właśnie dzięki temu singlowi świat dowiedział się o Winstonie. Utwór na długo zadomowił się na pierwszych miejscach list przebojów zarówno we Fancji, jak
i  w Stanach Zjednoczonych. To był pierwszy duży sukces brytyjskiego artysty. Najnowszy album “Running Still” częściowo powstał w gorącej Kalifornii, być może dlatego część utworów nie jest już tak zdominowana romantyzmem jak na albumie „Hobo”, który powstał we Francji.

Na koncertach Winston występuje z zespołem The Oxymorons (Medi, Daniel Marsala, Benjamin "Ben Henry" Edwards).

Bilety :
Kraków -  przedsprzedaż 90, w dniu koncertu 100 PLN    
Warszawa – przedsprzedaż 90, w dniu koncertu 100 PLN

Terminy koncertów:
8 maja 2012  - KRAKÓW KLUB ROTUNDA (ul. Oleandry 1)
9 maja 2012 – WARSZAWA KLUB STODOŁA (ul. Batorego 10)
Tagi: koncert