Blade Loki - Torpedo Los!!!

Diametralnie „inna od innych”, wyjątkowa propozycja muzyczna, jakiej jeszcze na portalu We-dwoje nie było. Blade Loki to zespół grający...punk-rock. Nie jest to jednak muzyka, której ani melodii, ani tempa nie sposób zrozumieć. Blade Loki reprezentują melodyjną, przemyślaną formę punk- rocka, nie stroniąc przy tym od elementów reggae czy ska...
Diametralnie „inna od innych”, wyjątkowa propozycja muzyczna, jakiej jeszcze na portalu We-dwoje nie było. Blade Loki to zespół grający... punk-rock. Nie jest to jednak muzyka, której ani melodii, ani tempa nie sposób zrozumieć. Blade Loki Blade Loki - Torpedo Los!!!reprezentują melodyjną, przemyślaną formę punk-rocka, nie stroniąc przy tym od elementów reggae czy ska...

Punk-rock, mocniejsze odmiany rocka czy każda inna muzyka, od której stronią media komercyjne nie jest ani słabsza, ani tym bardziej gorsza od ramówki hitowych stacji radiowych. Ba! Bez wahania stwierdzam, że z każdym rokiem muzyka dostarczana przez odbiorniki radiowe do domu każdego z nas jest tak słaba, że niektórzy artyści winni być karani za marność twórczości! Dlatego też zdecydowanie warto sięgać po coś nowego, nawet jeśli wcześniej nie miało się z tym wiele wspólnego. Doskonałą okazją ku zagłębieniu się w zakamarki innej, nieznanej muzyki jest płyta "Torpedo Los!!!". Nie rzuca nas od razu na głęboką wodę punka, której nawet nie wolno poznawać od razu, a jedynie wprowadza w tajniki tejże muzyki i uczy obchodzić się z podobnymi dźwiękami. Być może nikt wcześniej nie podchodził do tego zespołu jako niezwykle ciekawego i intrygującego dla punkowego "debiutanta". Po dłuższym zastanowieniu, mój wybór padł właśnie na Blade Loki i ich ostatnią płytę, jako tą, którą warto poznać z kilku przynajmniej powodów:
  • Żeński głos - powszechny jest dziwny stereotyp, że punk to tylko mężczyźni. Tutaj kobieta odgrywa bardzo ważną rolę i robi to doskonale.
  • Melodia - Wszystkie utwory na płycie są mniej lub bardziej melodyjne, co jest jednym z największych atutów zespołu nie tylko na tym, ale i wszystkich poprzednich krążkach.
  • Instrumenty - Zespół nie stroni od instrumentów dętych, które nadają każdemu utworowi oprawę niezwykle energiczną.
  • Teksty - Na płycie "Torpedo Los!!!" znajdziemy teksty napisane przez członków zespołu jak i Pawła Kukiza czy... Juliana Tuwima! Warto więc wsłuchać się w warstwę tekstową, tradycyjnie dla Bladych Loków – buntowniczą i bezkompromisową.
  • Energia - Blade Loki słyną ze świetnych koncertów, ale energię słychać nawet na płytach. Tytułowa płyta trzyma wysoki poziom od początku do końca, przyczyniając się do uwolnienia z człowieka naprawdę solidnych zasobów energii.
Niełatwo jest przekonać kogoś, by sięgnął po całkiem nowy gatunek muzyki, gwarantuję jednak naprawdę pozytywne wrażenia i zadowolenie z dokonanego zakupu.

Wydawnictwo S.P. Records
Blade Loki – Torpedo Los!!!
1. Intrrrrrrrro
2. Biegnij, biegnij
3. Torpedo los
4. Wszyscy diabli
5. Apokalipsa
6. Rozrywka hipnotyka
7. Skóra
8. Daj mi chwilę
9. Wszystko mnie w*****a
11. Urodzeni mordercy
12. Dzieci podwórek
13. Zły
14. Wszyscy diabli (wersja alternativ)
15. Rozrywka hipnotyka (wersja alternativ)
16. Skóra (wersja alternativ)

Klaudiusz Cholewiński
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
nie moglam przejsc obojetnie obok tego artykula i powstrzymac sie od skomentowania- po pierwsze w zyciu nie spotkalam sie z "stereotypem" ze punk to glos zenski bo w samej Polsce moglabym zliczyc kilkadziesiat punkowych zespolow w ktorych to kobieta jest frontmenka. A po drugie... wybaczcie mi ale akurat ta plyta BL najmniej ma wspolnego z punkiem choc nadal jest w kregu tej muzyki. Tylko ta jest popowo "melodyjna" i rzeczywiscie godna polecenia "laikom" bo nikt sluchajacy na codzien prawdziwego punka nie polecilby jej drugiej osobie.