Stylowe auto miejskie – nowe 3-drzwiowe MINI Electric

nowe 3-drzwiowe MINI Electric fot. Materiały prasowe
Codzienne przeprawy samochodem przez miejski zgiełk potrafią być prawdziwym utrapieniem. Każdego dnia na nowo testują Twoje nerwy i cierpliwość. A co jeśli powiedziałybyśmy Ci, że wcale nie musi tak być? Że jazda w mieście – nawet w godzinach szczytu – może być prosta, przyjemna i stylowa? Wystarczy wsiąść do nowego, elektrycznego MINI!
19.08.2021 16:57
nowe 3-drzwiowe MINI Electric fot. Materiały prasowe
Zatrzymujesz się na światłach. Nie czujesz żadnych wibracji silnika spalinowego, nie słyszysz żadnych dźwięków jego pracy. Cisza. Spokój. Możesz cieszyć się tą ciszą albo ulubioną muzyką ze swojego smartfona podłączonego z multimediami MINI przez Apple CarPlay.
 
Zielone. Wciskasz gaz. Twoje MINI momentalnie, bez najmniejszego zawahania, wyrywa do przodu. Kierowca w samochodzie obok dopiero sięga do lewarka skrzyni biegów albo czeka na ponowne uruchomienie silnika przez system start-stop, kiedy Ty ruszasz. Nadal w kompletnej ciszy – płynnie, energicznie i jednostajnie nabierasz prędkości. Po niecałych czterech sekundach licznik wskazuje już 60 km/h. To osiągi jak w samochodzie sportowym. Sportowe są również wrażenia z jazdy – to, jak dynamicznie, precyzyjnie i bezpośrednio MINI Cooper SE, bo taka jest oficjalna nazwa pierwszego w pełni elektrycznego modelu MINI, zmienia kierunki i posłusznie reaguje na Twoje polecenia. Słowem: czujesz typową dla MINI gokartową frajdę z jazdy, tylko w nowym, cichszym, elektrycznym wydaniu.
Kolejny korek. Ciągłe ruszanie, hamowanie, podjeżdżanie. W nowym, elektrycznym MINI korki przestają być uciążliwe, bo MINI nie tylko zwinnie rusza, ale również samodzielnie zwalnia, nawet do całkowitego zatrzymania, przy okazji doładowując akumulator wysokonapięciowy o dużej pojemności. Wystarczy, że puścisz gaz, reszta dzieje się samoczynnie. A poza tym wcale nie jesteś skazana na stanie korkach, bo elektrycznym MINI możesz przecież legalnie poruszać się buspasami.
 
Kiedy już dotrzesz na miejsce, docenisz kompaktowe rozmiary 3-drzwiowego MINI Electric. Dzięki nim szybko i sprawnie zaparkujesz w miejscach niedostępnych dla dużych SUV-ów. Koła wysunięte maksymalnie na krawędzie nadwozia dają doskonałe wyczucie samochodu i zapewniają całkowicie bezstresowe parkowanie. W razie potrzeby możesz poprosić MINI, aby automatycznie zaparkowało za Ciebie, korzystając z dostępnego na życzenie systemu.
 
nowe 3-drzwiowe MINI Electric
 

Czy mogę zaproponować hot-doga?

 
Elektryczne MINI trzeba ładować, ale nie powinnaś się tym przejmować. Przede wszystkim dlatego, że ładowanie jest równie proste, co tankowanie i zdecydowanie przyjemniejsze. Nie depczesz po rozlanym paliwie, nie wdychasz oparów benzyny, a przy płaceniu nie musisz dziękować za hot-doga, płyn do spryskiwacza i kartę na punkty. Podpinasz wtyczkę, aktywujesz ładowarkę kartą lub aplikacją i gotowe. Energię na kolejne 100 km jazdy z mocnej ładowarki zyskujesz w kilkanaście minut, a ładowanie od 10 do 80% może trwać niecałe 40 min. Po naładowaniu do pełna elektrycznym MINI możesz przejechać około 250 km. W miejskich warunkach to więcej niż wystarczająco.
 
Poza tym i tak swoje MINI Electric  najczęściej będziesz wygodnie ładować w domu, w ciągu nocy. Wówczas docenisz również znacznie niższe koszty eksploatacji i ogromne oszczędności, płynące z jazdy na prądzie. W dodatku w każdej chwili i w każdym miejscu stan naładowania, zasięg i wszystkie podstawowe parametry samochodu możesz na bieżąco sprawdzać w specjalnej aplikacji na swoim telefonie.
 
Wydajny i łatwy w wykorzystaniu napęd elektryczny w MINI Cooper SE to jednak dopiero początek jego wzorowego CV samochodu miejskiego. Dobrze wiemy, że w mieście ważny jest również styl. Co w tej kwestii ma do zaoferowania elektryczne MINI?
 
nowe 3-drzwiowe MINI Electric
 

Elektryzujące styl po twojemu

 
W swoim nowym, 3-drzwiowym i w pełni elektrycznym MINI Cooper SE będziesz z pewnością spędzać sporo czasu. I będzie to czas spędzony w niezwykle komfortowym i nowoczesnym wnętrzu, pełnym stylizacyjnego polotu oraz designerskich smaczków, które tak lubimy i cenimy. Mocno profilowane kubełkowe fotele obszyte miękką skórą lub materiałową tapicerką o miłej w dotyku fakturze zapewnią pewne objęcie. Podstawowe informacje o jeździe zobaczysz na niewielkiej, czytelnej cyfrowej tablicy wskaźników, a natężenie ruchu drogowego, nawigację czy aktualne wiadomości sprawdzisz na dużym, wpisanym w świetlny pierścień dotykowym ekranie systemu multimedialnego. Teraz jest jeszcze prostszy w obsłudze m.in. dzięki widgetom – zupełnie jak w smartfonie. Po zmroku przytulny klimat we wnętrzu zapewni subtelne oświetlenie ambientalne, którego kolor możesz dobrać do swojego nastroju lub przeciwnie – aby podbudować nastrój po ciężkim dniu.
 
Stylizacyjnego polotu z pewnością nie można odmówić również nadwoziu nowego MINI Electric. Będzie poprawiać Ci humor za każdym razem, kiedy na nie spojrzysz. Klasyczne kształty 3-drzwiowego MINI łączą nutę retro ze sportowym wizerunkiem i uzupełnione są unikatowymi dla elektrycznego MINI detalami w wyrazistym kolorze Energetic Yellow. W nowej odsłonie MINI Cooper SE jeszcze skuteczniej zwraca uwagę wszystkich wokoło m.in. dzięki mocno podkreślonemu grillowi z wyraźną poziomą listwą w kolorze nadwozia.
 
Pamiętaj, że sama masz znaczący wpływ na wygląd swojego elektrycznego MINI: możesz przebierać we wzorach felg, kontrastujących kolorach dachu i licznych elementach wykończenia. Dzięki temu styl Twojego nowego elektrycznego MINI będzie idealnie wpisywał się w Twój gust. 
Po prostu daj mu szansę i sama przekonaj się jak prosta, przyjemna i stylowa może być jazda w mieście za kierownicą nowego 3-drzwiowego MINI Coopera SE.
 
Materiał powstał z udziałem marki MINI

Redakcja poleca

REKLAMA