Trylogia fantasy Gartha Nixa o Starym Królestwie

Trylogia fantasy Gartha Nixa o Starym Królestwie fot. Fotolia
Gart Nix powraca ze swoją twórczością.
Milena Oszczepalińska / 13.11.2014 14:21
Trylogia fantasy Gartha Nixa o Starym Królestwie fot. Fotolia
Australijski pisarz Gart Nix znany jest przede wszystkim z doskonałej serii fantasy pt. Stare Królestwo. Nic więc dziwnego, że ta trylogia doczekała się właśnie wznowienia wydawniczego w nowej odsłonie. Wszystkie trzy powieści z serii trafią do księgarń już 20 listopada.

Co wchodzi w skład trylogii fantasy Gartha Nixa o Starym Królestwie?

Dwa z trzech tomów serii noszą tytuły, które są jednocześnie imionami głównych bohaterek. Są to:
  • Sabriel
Sabriel jest córką Abhorsena – wielkiego maga i nekromanty. Prowadzi spokojne życie nastolatki. Mimo to, nie uda jej się uciec od przeznaczenia. Ma bardzo poważne zadanie, musi odnaleźć ojca, któremu grozi niebezpieczeństwo, a jednocześnie przejąć jego obowiązki i pomagać zaklętym duszom zmarłych znaleźć się w Krainie Śmierci. Wraz z przyjaciółmi rozpoczyna podróż na krańce Starego Królestwa. Co ją tam spotka?
  • Lirael
Lirael to dziewczyna z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami krainy. Ma za sobą dziwną, tajemniczą przeszłość. Zaskakujące jest to, jakie więzy łączą Sabriel z Lirael. Tytułowa bohaterka tej części jest zupełnie nieświadoma drzemiących w niej mocy. Czy ta dziewczyna może ocalić królestwo od inwazji „żywych trupów”?

Trzeci tom wydaje się być bardziej mroczny od pozostałych. Jego tytuł to z kolei męsko brzmiący:
  • Abhorsen
W tej części ma sie rozegrać ostateczna walka. Nadszedł czas prawdziwej próby! Orannis został uwolniony z podziemnego więzienia. Tylko Lirael może powstrzymać Niszczyciela Życia, a przecież ta dziewczyna jeszcze kilka dni temu była jedynie Drugą Asystentką Bibliotekarza. Teraz, prowadzona wizją z Clayr, musi przeszukać Życie i Śmierć, aby znaleźć sposób na pokonanie Niszczyciela, zanim będzie za późno…

Wciągająca fabuła trylogii, jak często w tym gatunku, pokazuje walkę dobra ze złem. Czy tym razem dobro będzie zwycięskie?

Zobacz też:

Redakcja poleca

REKLAMA