Ścieżka miłości. Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków - Don Miguel Ruiz

Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz w przystępny sposób pisze o związkach międzyludzkich; uczy, jak odrzucać maski i uzdrawiać własne emocje, prawdziwie przebaczać oraz akceptować siebie i innych. W Stanach Zjednoczonych książka ta stała się bestsellerem - 570.000 sprzedanych egzemplarzy.
/ 31.08.2006 11:25
ścieżka miłościŚCIEŻKA MIŁOŚCI. PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO SZTUCE BUDOWANIA ZWIĄZKÓW - Don Miguel Ruiz

Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz w przystępny sposób pisze o związkach międzyludzkich; uczy, jak odrzucać maski i uzdrawiać własne emocje, prawdziwie przebaczać oraz akceptować siebie i innych. Udowadnia także, że mamy moc kierowania własnym życiem oraz że szczęście nie przychodzi od zewnątrz - jego źródło tkwi w naszym wnętrzu.

Czytając tę książkę dowiemy się jak przywrócić sobie radość i wolność, które są naszym niezbywalnym prawem i które mają decydujące znaczenie we wszystkich związkach opartych na miłości.

W Stanach Zjednoczonych książka ta stała się bestsellerem - 570.000 sprzedanych egzemplarzy w wersji angielskiej, o książce mówili m.in. Bill Clinton oraz Oprah Winfrey

Fragmenty:

Miłość opiera się na szacunku (...) Kocham cię, więc w ciebie wierzę. Wiem, że jesteś wystarczająco silny, mądry, dobry, żebyś dokonywał własnych wyborów. Nie muszę za ciebie decydować. Sam to potrafisz.

W każdym związku są dwie połówki. Z tych dwóch połówek odpowiadasz tylko za swoją połowę. Nie odpowiadasz za tę drugą.

Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość.

Nie powinieneś udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę.

Aby stać się mistrzem miłości, musimy ćwiczyć się w niej nieustannie. Budowanie więzi międzyludzkich jest także sztuką, w której mistrzostwo osiąga się poprzez ćwiczenie. Doskonalenie więzi jest zatem aktywnym działaniem.

Najszczęśliwsze momenty w naszym życiu są wtedy, gdy bawimy się jak dzieci, kiedy śpiewamy i tańczymy, kiedy odkrywamy coś nowego i tworzymy po prostu dla zabawy. Wspaniale jest zachowywać się jak dziecko.

To oczywiste, że nie potrafimy kochać innych, zanim nie pokochamy siebie. Dlatego właśnie powinniśmy zacząć od miłości do samego siebie.

...zdrowa istota ludzka nie obawia się wyrażania miłości. Nie boisz się żyć, nie boisz się kochać.


Wydawnictwo Galaktyka