POLECAMY

"Rusz głową. Na tropach tajemnic naszego umysłu" - We-Dwoje.pl recenzuje

Rusz Głową to pozycja, którą polecam wszystkim osobom, które chciałyby się dowiedzieć w jaki sposób mechanizmy biologiczne i psychologiczne wpływają na podejmowane przez człowieka decyzje.

Rusz Głową to pozycja, którą polecam wszystkim osobom, które chciałyby się dowiedzieć w jaki sposób mechanizmy biologiczne i psychologiczne wpływają na podejmowane przez człowieka decyzje.

Książka daje możliwość zapoznania się z naukową teorią życia. Stanowi wieloaspektową wykładnię ludzkiego rozwoju. W prosty sposób opisuje zagadnienia psychologiczne charakterystyczne dla różnego rodzaju zachowań. Jednocześnie łączy je z ciekawostkami anatomicznymi. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że to właśnie posiadanie takich, a nie innych organów warunkuje naszą postawę.

Zagadnienia, którymi zajmują się autorzy są znane każdemu z doświadczenia. Uczeni tłumaczą nam skąd się biorą i jak  mogą wyglądać uczucia, np. strach, lęk, szczęście. Za pomocą biologii tłumaczą  fenomen miłości oraz kontaktów damsko-męskich. Pokazują różnice w budowie mózgów kobiet i mężczyzn oraz próbują przeanalizować sposób rozumowania charakterystyczny dla płci. Gdybyśmy wszyscy posiadali taką wiedzę, pewnie łatwiej byłoby nam się dogadać.

Znając reguły funkcjonowania mózgu jesteśmy w stanie poprawnie rozczytać nasze reakcje i zachowania. Świadomość procesów, które samoistnie zachodzą w ludzkim ciele pozwala poznać samego siebie oraz zmienić podejście do reakcji innych. Z pewnością odzwierciedla się to pozytywnie w kształtowaniu komunikacji. Daje też tak zwaną „mądrość życiową”.

W książce zetkniemy się z wieloma fenomenalnymi, zabawnymi i paradoksalnymi wytłumaczeniami zwykłych, codziennych zdarzeń. Odkryjemy zależności, o których istnieniu dotąd nie mieliśmy pojęcia. Na przykład dowiemy się dlaczego widz pozostaje w kinie, mimo, iż już po pół godziny stwierdza, że film go nudzi.

Książka ma charakter popularno-naukowy i może okazać się świetną pomocą dydaktyczną dla studentów psychologii, pedagogiki czy nauk społecznych. Jeżeli interesujesz się psychologią człowieka, na pewno z chęcią sięgniesz po tę lekturę. Uzupełni ona Twą wiedzę i pomoże lepiej odczytywać rzeczywistość.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)